Techgame.pl
Aplikacja PayEye

PayEye

Technologia płatności jednym spojrzeniem. Polska firma PayEye z prestiżową nagrodą

29 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Polska firma finetech - PayEye z Wrocławia - otrzymała wyróżnienie w ramach Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020. Firma dokonała prawdziwej rewolucji w sposobach dokonywania płatności, sprawiając, że operacje płatnicze możemy załatwić jedny

Rozwój technologii jest w dzisiejszych czasach piorunujący, czego jednym z dowodów może być choćby rychła ekspansja ludzkości na Marsa, według zapowiedzi Elona Muska. Na Ziemi jest jednak wciąż wiele obszarów do odkrycia i rozwijania, czego doskonałym przykładem jest finetech PayEye z Wrocławia.

PayEye - przyszłościowy system płatności

Technologia opracowana przez PayEye to niesamowite osiągnięcie polskiej myśli technologicznej - pierwszy na świecie komercyjny ekosystem płatniczy, którego działanie opiera się na biometrii tęczówki oka. Jako iż jest ona unikatowa dla każdego człowieka, pozwala na błyskawiczną identyfikację i autoryzację w systemie płatności po zaledwie jednym spojrzeniu.

Nowa aplikacja PayEye umożliwia bezpłatne stworzenie konta w usłudze, w pełni zdalnie weryfikując swoją tożsamość za pomocą zdjęć własnej twarzy oraz dowodu osobistego. Cały proces trwa zaledwie kilka minut, a chwilę później już możemy rozpocząć korzystanie z tej innowacyjnej metody dostępu do naszych pieniędzy.

Nowości z Wrocławia

Projekt PayEye jest jeszcze we wczesnej fazie rozwoju, więc póki co korzystać z niego mogą przede wszystkim mieszkańcy Wrocławia, gdzie z miesiąca na miesiąc przybywa placówek umożliwiających płatność spojrzeniem z wykorzystaniem aplikacji PayEye. Należy do nich między innymi wrocławski Aquapark, MPK Wrocław oraz AC Hotel by Marriott Wrocław.

Firma ma ambitny plan stopniowego rozszerzania swojej działalności na kolejne miasta Polski, by później powędrować poza granice naszego kraju. Dokonywanie płatności za pomocą tęczówki oka jest szybkie i wygodne, co z pewnością zadziała na korzyść popularności technologii PayEye.

Aplikacja PayEye

Niewątpliwym ułatwieniem w korzystaniu z PayEye jest aplikacja mobilna, która pozwala w kilka sekund zalogować się do systemu płatności. Dzięki niej użytkownicy zyskali wygodny dostęp do swoich kont do płatności okiem, historii transakcji czy systemu doładowywania konta, którego można dokonać za pomocą tradycyjnego przelewu lub bezpłatnej płatności błyskawicznej.

PayEye zdaje się mieć wszystko, czego potrzeba do podbicia rynku nowych technologii na całym świecie, a otrzymane wczoraj wyróżnienie Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 jest świetnym pierwszym krokiem na drodze do sukcesu.

- Wprowadziliśmy na rynek prawdziwą innowację – płatność okiem, która ku naszej radości wzbudza ogromne zainteresowanie. Dodatkową satysfakcję mamy oczywiście również z nagrody. To zasługa całego, wciąż rosnącego zespołu PayEye oraz naszych partnerów i klientów. - komentuje Krystian Kulczycki, prezes firmy PayEye.

źródło: PayEye

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >