Intro Wiedźmina
Źródło: youtube.com/Krisair7/kadr z filmu

Nie graliście w pierwszą część Wiedźmina? Dziś można ją zgarnąć za darmo, wiemy gdzie

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
5 Grudnia 2020

Wiedźmin to już nie tylko bohater z książek fantasy autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. To potężna marka, która wysławiła się na cały świat dzięki grom polskiego studia CD Projekt RED. Choć trylogię Geralta z Rivii można dziś uznać za zakończoną, twórcy zachęcają do powrotu do pierwszej odsłony cyklu, udostępniając ją zupełnie za darmo.

  • Pierwszy Wiedźmin za darmo w GOG Galaxy
  • Edycja Rozszerzona zawiera dwie dodatkowe przygody Geralta
  • Nadchodzi premiera nowej gry CD Projektu

Pierwsza część przygód wiedźmina Geralta trafiła na sklepowe półki w 2007 roku. Od tamtego momentu wydane zostały dwie kolejne odsłony serii, które przyniosły tak Geraltowi, jak i CD Projektowi światową sławę. W przededniu premiery najnowszej gry polskiego developera gracze otrzymują prezent w postaci darmowego pierwszego Wiedźmina.


Wiedźmin do zgarnięcia za darmo


Choć z pewnością większość fanów prozy Sapkowskiego, jak i serialu Netflixa z Henrym Cavillem w roli głównej, już dawno ma pierwszą część komputerowych przygód Geralta za sobą. Wciąż są jednak tacy, którzy dotąd nie interesowali się losami wiedźmina przedstawionymi w grach.

Zobacz także:1200 zł co miesiąc dla rodzica. Z nowego programu korzysta prawie 60 tys. osób

Uwaga, bank PKO ostrzega przed oszustami. Klienci mogą stracić pieniądzeUwaga, bank PKO ostrzega przed oszustami. Klienci mogą stracić pieniądzeCzytaj dalej


A zdecydowanie warto to zrobić, bo historia opowiedziana przez CD Projekt RED jest równie niesamowita jak oryginał. Akcja pierwszego Wiedźmina rozgrywa się 5 lat po wydarzeniach kończących sagę Sapkowskiego. Trylogia stanowi więc kontynuację historii Geralta z Rivii.


Darmowa kopia gry


By móc za dramo zagrać w Wiedźmina wystarczy instalacja aplikacji GOG Galaxy - serwisu dystrybucji cyfrowej założonego przez CD Projekt. Po zalogowaniu lub założeniu konta należy przejść do zakładki „Ostatnie”, po czym kliknąć przycisk „Tak, odbieram grę” widoczny na banerze u góry strony.

Zobacz także:"Rolnicy. Podlasie": emocje przy wychodku. Zmiany u Gienka i Andrzeja po 50 latach


Kopia gry Wiedźmin: Edycja Rozszerzona zostanie wówczas na stałe dodana do naszej biblioteki gier w aplikacji GOG Galaxy. Edycja Rozszerzona jest usprawnioną pod względem technicznym i merytorycznym wersją podstawowej gry. Co więcej, znajdziemy w niej dwie dodatkowe przygody, w które możemy zagrać niezależnie od postępów w głównej fabule.

Już wszystko jasne. Ujawniono godzinę premiery Cyberpunk 2077, gracze PC będą zawiedzeniJuż wszystko jasne. Ujawniono godzinę premiery Cyberpunk 2077, gracze PC będą zawiedzeniCzytaj dalej


Darowanemu Wiedźminowi w miecze się nie zagląda


Warto się pospieszyć z odbieraniem prezentu od CD Projektu, gdyż nie podano daty zakończenia promocji. Polecamy dodać grę do biblioteki nawet jeśli już dawno ją skończyliście, gdyż nigdy nie wiadomo, kiedy odezwie się nostalgia i zapragniecie po raz kolejny przemierzać bagna czy Dzielnicę Klasztorną w Wyzimie.


W kwestii potencjalnej kontynuacji wiedźmińskiego cyklu wiadomo tylko tyle, że jest ona w przyszłości planowana. Nie podano natomiast informacji kiedy możemy się spodziewać kolejnej gry osadzonej w świecie Sapkowskiego ani kto będzie jej głównym protagonistą. Powrotu do Geralta CD Projekt raczej nie planuje.

Teksty wybrane dla Ciebie:


Premiera nowego hitu CD Projektu już za chwilę


Dziś cały świat żyje jednak nie Geraltem z Rivii, a mężczyzną (lub kobietą) o imieniu V, który będzie głównym bohaterem nadchodzącego Cyberpunka 2077. Debiut najnowszej gry CD Projektu już za kilka dni, a premierowe show poprowadzą w Polsat Games Krzysztof Ibisz oraz Agnieszka Borysiuk.

Bardzo ważny apel ZUS. Oszuści próbują podszyć się pod organ, klienci są zagrożeniBardzo ważny apel ZUS. Oszuści próbują podszyć się pod organ, klienci są zagrożeniCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Pojawiają się, gdy nasza tarczyca przestaje wyrabiać. Objawy, których lepiej nie lekceważyć
  2. 500 zł za kilogram sproszkowanych malin? Ceny w sklepie Anny Lewandowskiej przyprawiają o zawrót głowy
  3. Głębokość tej dziury jest niewyobrażalna. Porażający wyczyn rosyjskich inżynierów
  4. PlayStation właśnie skończyło 26 lat. W co graliście na legendarnej konsoli?
  5. Ludzie zatrzymywali auta by zobaczyć "UFO". Wszystko się nagrało, niewiarygodny widok
  6. 13-latek wyszedł tylko na spacer z psem. Interweniowała policja
  7. Rewolucja w Rossmannie. Klienci są zachwyceni

Następny artykuł