Techgame.pl
Pierścień Władzy

Pixabay.com

Czekacie na MMO z uniwersum Władcy Pierścieni? Produkcja właśnie zaliczyła opóźnienie

13 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Od lat królem gier MMO jest bez wątpienia World of Warcraft. Choć jest wiele godnych uwagi tytułów tego gatunku, WoW zrzesza zdecydowanie najwięcej graczy. Być może za jakiś czas się to zmieni, gdy światło dzienne ujrzy nowa produkcja Amazon

  • Władca Pierścieni MMO opóźniony

  • Gra ukaże się dopiero w 2022 roku

  • Warner Bros ma w portfolio dobre tytuły z uniwersum Tolkiena

  • Darmowe The Lord of the Rings Online

Gry typu Massive Multiplayer Online (MMO) to niezwykle osobliwy gatunek. Wymaga ciągłej pracy twórców nad rozwojem swojego tytułu, by zatrzymać przy nim graczy na lata. W dodatku sam w sobie musi być po prostu bardzo dobry, by zdołał się przebić przez legendę World of Warcraft, które od 2004 roku pozostaje najbardziej popularną grą MMO na świecie.

 Nadchodzi Władca Pierścieni MMO

Nowa produkcja w świecie Tolkiena powstaje w wyniku połączenia sił chińskiego wydawcy Athlon Games oraz Amazona, który będzie wydawał ją poza Państwem Środka. Sam tytuł został zapowiedziany jeszcze w 2018 roku, jeszcze wówczas jako gra jednego wydawcy - Athlon Games.

W roku 2019 ujawniony został drugi wydawca Władcy Pierścieni MMO, Amazon, który zajmie się wprowadzeniem gry na rynek europejski i amerykański. Najnowszy komunikat twórców przyniósł jednak smutną informację.

Data premiery nowego Władcy Pierścieni

Ujawniono, że na nowe MMO w Śródziemiu przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Gra ma się ukazać pomiędzy ostatnim kwartałem 2021 roku a pierwszym 2023. Wygląda więc na to, że w Lord of the Rings Online zagramy dopiero w 2022 roku.

To jeszcze sporo czasu, jednak ostatnie wydarzenia uczą, że niekiedy lepiej uzbroić się w cierpliwość i dać twórcom w spokoju dokończyć ich dzieło. Wystarczy spojrzeć na wysyp negatywnych recenzji Cyberpunka 2077 w serwisie Metacritic.

Tymczasem warto sięgnąć do tytułów osadzonych w świecie Tolkiena, które już od lat są na rynku i wciąż radzą sobie całkiem dobrze. Choć nie wszystkie adaptacje Władcy Pierścieni zachwyciły graczy, przynajmniej kilka z nich jest naprawdę godnych uwagi.

Cienie Wojny i Mordoru

Zdecydowanie najpopularniejszymi tytułami z uniwersum Władcy Pierścieni są wydane przez Warner Bros gry akcji: Śródziemie: Cień Mordoru z 2014 roku, który po dziś dzień cieszy się uznaniem graczy, oraz jego sequel - Śródziemie: Cień Wojny.

Drugi tytuł trafił na rynek w 2017 roku i choć nie doczekał się aż tak ciepłego przyjęcia, jak jego pierwowzór, wciąż cieszy się opinią jednej z lepszych gier w uniwersum Tolkiena. Jednak jest też propozycja dla tych, którzy chcieliby się zanurzyć w Śródziemiu na długie miesiące bądź lata.

Władca Pierścieni Online

Istnieje już gra MMORPG osadzona w Śródziemiu i jest to The Lord of the Rings Online, wydana w 2007 roku. Choć nie jest to MMO idealne i nie ma szans konkurować z World of Warcraft, jednak przez lata istnienia dorobiła się tysięcy aktywnych graczy, a dzięki temu, że jest nieustannie rozwijana przez twórców, nadal zdobywa nowych użytkowników.

Gra jest dostępna w modelu free-to-play od 2010 roku, więc jeśli macie ochotę dać się porwać epickiemu fantasy w świecie Tolkiena w oczekiwaniu na MMO Amazona, The Lord of the Rings Online jest idealną propozycją dla Was. Pamiętajcie jednak, że przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę!

Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >