Age of Empires IV
Źródło: Xbox/wideo/https://youtu.be/rAbI0fewc7w

Prace nad Age of Empires IV idą coraz lepiej. W planach więcej produkcji tej marki

Artur ŁokietekArtur Łokietek
1 Stycznia 2021

Być może w tym roku uświadczymy premierę najnowszej części cyklu Age of Empires! Co ciekawe, w planach są również kolejne pozycje związane z tą marką. Wszystkiego dowiedzieliśmy się dzięki rocznemu podsumowaniu od studia Relic Entertainment.

  • Na oficjalnej stronie marki Age of Empires pojawił się podsumowujący 2020 rok wpis
  • Twórcy zapowiadają więcej informacji związanych z marką i kolejne produkcje
  • Age of Empires IV najpewniej znajduje się w ostatecznej fazie produkcyjnej

Legendarna strategia czasu rzeczywistego doczekać się ma już niedługo kolejnej części. A przynajmniej taką mamy nadzieję, jednak najnowsze informacje wprost od twórców napawają optymizmem.

Age of Empires IV powstaje

Pierwsze potwierdzone rzeczywistym gameplayem informacje o najnowszej części uwielbianej przez domorosłych strategów gry strategicznej czasu rzeczywistego Age of Empires pojawiły się jeszcze w 2019 roku. Od tamtej pory tak naprawdę nie byliśmy wcale zasypywani jakoś specjalnie dużą liczbą nowych informacji...

Wiemy na pewno, że gra zachowa ducha poprzednich części i twórcy nie stawiają na rewolucję czy przełom w gatunku, a cała produkcja powinna okazać się świetna dla każdego fana AoE. W czwartej części również staniemy na czele jednej z paru dostępnych nacji i będziemy planować, budować, rozwijać, dyplomować i walczyć o przyszłość danego imperium.

Poniżej artykułu znajdziecie zaprezentowany w 2019 roku gameplay, który potwierdza, że gra faktycznie przeznaczona jest przede wszystkim dla uwielbiających serię fanów. Tylko kiedy ta premiera o której nikt nic od dawna nie wspominał?

Przedziwne życzenia od Przedziwne życzenia od "królowej Elżbiety II". Za wideo odpowiada coraz bardziej zaawansowana technologia deepfakeCzytaj dalej

Wolololo

Na oficjalnej stronie serii pojawił się niedawno artykuł podsumowujący ostatni rok i opisujący wszystkie ważne wydarzenia dla cyklu Age of Empires. Microsoft (właściciel praw do marki) chwali się m.in. premierą Age of Empires III: Definitive Edition, która była drugą grą-usługą w serii.

Pierwsza taka pozycja to wydana w 2019 roku Age of Empires II: Definitive Edition. Ta gra też pojawiła się w rocznym podsumowaniu przede wszystkim z uwagi na jej liczne aktualizacje i dodatkowe tryby, których wcześniej nie uświadczyliśmy w serii. Jakie? No, na przykład battle royale.

No dobra, ale co z tym Age of Empires IV? Produkcja, nad którą pracuje Relic Entertainment (twórcy m.in. serii Company of Heros czy Homeworld) znajduje się najwyraźniej w zaawansowanym etapie produkcji, a do jej ukończenia potrzebne są przede wszystkim ostateczne szlify.

No to kiedy premiera?

Wszystko wskazuje więc na to, że Relic prężnie skupia się na kolejnej części cyklu. Nie chcę, abyście byli zazdrośni, ale gramy w tę grę dosłownie każdego dnia - zarówno w Waszyngtonie, jak i w Vancouver - wyjaśnia autor wpisu na oficjalnej stronie. Oznacza to, że produkcja znajduje się najpewniej w fazie testów.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że gra ukazać mogłaby się nawet w bieżącym 2021 roku! Oczywiście jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jednak z pewnością już niedługo możemy oczekiwać kolejnych informacji o przyszłości nie tylko gry, ale i całej marki.

Twórcy bowiem zapowiadają, że w zanadrzu mają kolejne wieści dotyczące serii, co może oznaczać nowe DLC, kolejne części czy porty albo nowe odsłony legendarnej już Age of Mythology. A przynajmniej taką mamy nadzieję, bo remake tej produkcji pozwolił nam wrócić do "starych, dobrych czasów" strategii.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł