Techgame.pl
Aplikacja do kolorowania czarno-białych zdjęć

DeepAI

Darmowa aplikacja koloruje za nas czarno-białe zdjęcia. Rewelacyjne efekty

23 Lutego 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Patrząc na czarno-białe zdjęcie, w naszych głowach często zaczynają powstawać kolorowe obrazy wyobrażeń o tym, jak faktycznie wyglądała rzeczywistość przedstawiona na fotografii. Dziś wystarczy skorzystać z jednej darmowej aplikacji internetowej, by spraw

  • Stworzono narzędzie do koloryzowania czarno-białych zdjęć

  • Aplikacja Image Colorization API jest zupełnie darmowa

  • Jej działanie oparte jest na algorytmie sztucznej inteligencji

Serwis internetowy DeepAI to strona, na której twórcy algorytmów sztucznej inteligencji mogą opublikować swoje prace i pokazać, na co stać ich programy. Użytkownicy mogą zaś za darmo je wykorzystywać. Jednym z takich przykładów jest aplikacja Image Colorization API, która pozwala na „pokolorowanie” czarno-białych zdjęć.

Aplikacja kolorująca czarno-białe zdjęcia

Działanie aplikacji z perspektywy użytkownika jest niezwykle proste. Możemy wrzucić czarno-białe zdjęcie z naszego dysku lub udostępnić link do niego, a wówczas aplikacja zmieni oryginalną fotografię w kolorowy obraz. I trzeba przyznać, że radzi sobie z tym rewelacyjnie. Realizm kolorów nie stanowi tu żadnego problemu.

Żeby sprawdzić działanie Image Colorization API, posłużyłam się zdjęciem jednego z rogów ulic Warszawy z okresu II wojny światowej. Ze względu na czas jego wykonania, nie ma wątpliwości, że bazowo jest ono czarno-białe. Efekt otrzymany po przerobieniu zdjęcia przez aplikację był niesamowity. Poniżej przedstawiam efekty mojego eksperymentu.

Sztuczna inteligencja pokolorowała zdjęcia

Aplikacja działa dzięki algorytmowi sztucznej inteligencji, który metodą uczenia maszynowego nabył umiejętność przerabiania czarno-białych zdjęć na kolorowe. Jak to możliwe? Oczywiście dzięki ćwiczeniom.

Twórcy algorytmu poddali swoją sztuczną inteligencję dogłębnemu szkoleniu z dziedziny fotografii. W jego ramach godzinami pokazywali swojemu programowi pary obrazów - czarno-białego i jego kolorowego odpowiednika. Dzięki temu sztuczna inteligencja mogła zrozumieć, w jaki sposób czarno-białe zdjęcia powinny wyglądać po koloryzacji.

Pokoloruj rodzinne fotografie

Na efekty możemy popatrzyć już dzisiaj. Narzędzie jest całkowicie darmowe, więc możemy bawić się w nim bez żadnych ograniczeń. Konieczne jest tylko założenie bezpłatnego konta w serwisie DeepAI i możemy swobodnie korzystać zarówno z aplikacji Image Colorization API, jak i innych, które możemy znaleźć na tym portalu.

Możemy na przykład wyciągnąć z albumów zdjęcia z młodości naszych rodziców bądź dziadków i pokolorować je w aplikacji Image Colorization API. Z pewnością docenią później pokaz nowej jakości zdjęć z ich przeszłości.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame: 

Podobne artykuły

iPhone SE 2020 w różnych wariantach kolorystycznych

Technologie

Apple zaskoczyło wszystkich niską ceną. Budżetowy iPhone w ofercie giganta

Czytaj więcej >
dron w mieście

Technologie

We Włoszech drony krzyczą na ludzi na ulicy. Zaskakujący sposób kontrolowania kwarantanny

Czytaj więcej >
apple maps samochód

Technologie

Dobra wiadomość dla posiadaczy sprzętu Apple. Mapy pokażą miejsca gdzie można zrobić sobie test na obecność wirusa

Czytaj więcej >
budynek google

Technologie

Kontrowersyjny pomysł Google i Apple. Dane posiadaczy smartfonów pomogą w walce z wirusem

Czytaj więcej >
dostawa jedzenia

Technologie

Innowacyjna aplikacja pokaże temperaturę kuriera rozwożącego jedzenie

Czytaj więcej >
Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >