Techgame.pl
apple carplay

Pixabay

Samochód od Apple może być tym, do czego firma nas już przyzwyczaiła. Rzekomo powstaje we współpracy z Hyundai

11 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej plotek o samochodzie Apple. Wiele osób nie wierzy w jego sukces jednak... firma jest przecież na niego skazana. Filozofia Apple może dokładnie zagwarantować nam, że ich samochód spełni pokładane w n

  • Samochód od Apple może okazać się prawdziwym hitem zanim jeszcze się pojawi

  • Dużą rolę gra w tym filozofia firmy, która skupia się na sprzedaży rzeczy "których potrzebujemy"

  • Apple miałoby szykować nowe auto we współpracy z Hyundaiem

Apple lubi zaskakiwać, a wierni fani marki tak naprawdę przyjmą z otwartymi ramionami wszystko. Nawet, jeżeli w pudełku nie ma choćby ładowarki, a całość wyceniona jest naprawdę wysoko. Zasada to dotyczy nie tylko urządzeń mobilnych ale być może nawet i samochodu.  

Zmotoryzowane jabłko

Gigant z Cupertino znany jest ze swojego bardzo konkretnego image'u, wysokich cen i dostarczaniu w zasadzie tego, na co fani liczą. Jakby nie patrzeć, Apple za każdym razem przy okazji zapowiedzi czy premiery nowego sprzętu może mówić o niezwykle wysokim zainteresowaniu. 

Marka jest na ten moment tak znana, że nie dziwią plotki pojawiające się w internecie od paru miesięcy. Według nich "Wielkie Jabłko" pracuje nad swoim własnym samochodem. Doniesienia na pierwszy rzut oka brzmią tak nierzeczywiście, że ciężko sobie wyobrazić samochód z nadgryzionym owocem z przodu. 

Jednak informacji, przecieków i plotek jest coraz więcej. Elektryczny samochód Apple jawi się nie tylko jako kolejny krok do zdobycia serc osób niezwiązanych bezpośrednio z technologiami, ale też jako pokaz tego, że "chcieć to móc". Oczywiście, jeżeli wszystko się uda, a samochód zostanie dobrze przyjęty. 

Filozofia Apple

Ciężko jednak wyobrazić sobie sytuację, w której Apple dostarcza na rynek coś, co zostanie ogólnie ocenione jako "złe" bądź nawet "przeciętne". Dużą rolę w tym wszystkim odgrywa filozofia firmy, która jest rzadko spotykana jeżeli chodzi o wielkich technologicznych gigantów.

Wszystko tutaj skupia się przecież na marce. Apple wykreowało siebie jako specjalistów w jednej rzeczy - dostarczaniu nam przedmiotów i technologii, których potrzebujemy, a niekoniecznie nawet o tym wiemy. I co z tego, że najnowszy iPhone wcale nie jawi się jako najlepsze urządzenie na rynku? Ważne, że ma te parę rzeczy, które w danym momencie skłonią ludzi do inwestycji. Tutaj oczywiście trzeba mieć jednak fanów. 

A grono odbiorców Apple jest bardzo konkretne, jednak wciąż nie maleje. Osoby, który przyzwyczaiły się do prostoty urządzeń, braku zbędnych funkcji i ogólnej wygody użytkowania mogą mieć trudności z przejściem na produkty innej marki. Dlatego sprzedaje się nawet to, co potencjalnie nie opłaca się kupować. 

Słuchawki droższe od samochodu (no, powiedzmy)

W święta Bożego Narodzenia Apple wypuściło na rynek słuchawki AIrPods Max wycenione na prawie 3 tysiące złotych. Nie są czymś rewolucyjnym, na rynku da się znaleźć dużo tańszych modeli o podobnej specyfikacji, jednak fani tak rzucili się na przedsprzedaż nowego akcesorium, że w mgnieniu oka się wyprzedało. 

Tak więc jeżeli Apple faktycznie dłubie nad samochodem, filozofia prostoty i "tego, co akurat trzeba" może się tutaj sprawdzić. Dlatego nie byłoby żadnym zaskoczeniem, jak okaże się, że rzekomy Apple Car zostanie wyceniony na sumę nieosiągalną dla praktycznie nikogo, a i tak szybko znajdzie nabywców.

A, co ciekawe, być może faktycznie jest na co czekać. Pojawia się coraz więcej plotek o takim pojeździe. Niedawno serwis Korea IT News wskazuje, że do pomocy przy jego tworzeniu Apple mogło zwerbować Hyundai. Rzekomo masowa produkcja (chociaż ciężko mówić o "masowości" w kontekście Apple) miałaby ruszyć już w przeciągu trzech lat.

Jeżeli samochód sprawdzi się w koncepcji "urządzeń Apple do wszystkiego" to możemy być pewni, że może wyprzedać się, zanim jeszcze dowiemy się, czym w zasadzie jest. No bo osoby posiadające wszystko od Apple będą w końcu skłonne zainwestować w, nawet drogie, auto. 

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Artur Łokietek

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Technologie

Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Czytaj więcej >
Rakieta Długi Marsz 5B

Technologie

Chińska rakieta poza kontrolą. Wrak za kilkanaście dni spadnie na Ziemię

Czytaj więcej >
Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >