Techgame.pl
Dragon Age 4 trailer, Solas

youtube.com/IGN/kadr z filmu

Bloomberg donosi, że Dragon Age 4 wróci do korzeni po ostatniej porażce Electronic Arts

27 Lutego 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Jason Schreier, znany dziennikarz gamingowy z serwisu Bloomberg donosi, że Electronic Arts wycofuje się ze swojego kontrowersyjnego planu zrobienia z Dragon Age 4 gry-usługi. W świetle ostatniej decyzji EA o ostatecznym zaprzestaniu prac nad uratowaniem g

  • Electronic Arts rezygnuje z projektu gry-usługi w przypadku Dragon Age 4

  • Decyzja została podjęta w świetle anulowania Anthem Next i sukcesu Upadłego Zakonu

  • Źródłem informacji jest znany dziennikarz Jason Schreier z Bloomberga

Electronic Arts to legendarny wydawca i producent gier wideo, który jednak od lat balansuje na krawędzi znienawidzenia przez graczy. Z jednej strony to spod skrzydeł EA wychodzi wiele świetnych serii, takich jak właśnie Dragon Age, Mass Effect, Battlefield czy FIFA. Jak wiadomo, odsłona odsłonie nierówna, więc naturalnie wydawca miewa lepsze i gorsze momenty. To jednak nie wszystko, gdyż EA przejawia momentami bardzo zgubną chęć do eksperymentowania z monetyzacją swoich gier.

Dragon Age 4 dla jednego gracza

Ostatnimi czasy pojawiły się plotki, że Electronic Arts planuje zrobić z najnowszej odsłony kultowego RPG grę-usługę. Oznacza to, że tytuł byłby nastawiony głównie na tryb multiplayer i byłby regularnie rozwijany nową zawartością i wydarzeniami. Krótko mówiąc, niekończąca się opowieść. Niby brzmi to dobrze, ale w praktyce…

Dragon Age Inkwizycja był w dużej mierze zbudowany, jak tytuł MMO dla pojedynczego gracza. Nie spotkało się to z aprobatą graczy. Delikatnie mówiąc. Na szczęście gra broniła się fabułą i ci, którzy byli dość wytrwali by nie zniechęcić się wykonywaniem bezsensownych questów i przemierzaniem pustego świata, zostali wynagrodzeni otrzymując naprawdę dobrą opowieść.

Błędy EA

Niestety mimo to, Electronic Arts najwyraźniej kusiła perspektywa niekończącej się skarbnicy w postaci gry-usługi, co również nie spotkało się z entuzjastyczną reakcją graczy. Cóż za zaskoczenie! Ostatnio jednak EA musiało podjąć pewną ważną decyzję dotyczącą innej gry-niewypału, co z pewnością miało wpływ na wycofanie się z koncepcji dotyczącej nowej odsłony Dragon Age.

Kilka dni temu w dodatku świat obiegła oficjalna informacja o anulowaniu prac nad grą Anthem, która okazała się być wyjątkowo nieudaną strzelanką science-fiction z elementami RPG. Twórcy zrozumieli swój błąd szybko po premierze i od 2019 roku pracowali nad nową, poprawioną wersją gry pod tytułem Anthem Next. Ostatecznie EA porzuciło projekt, stając się pośmiewiskiem w branży. Po raz kolejny.

Single jednak nie takie złe

Biorąc pod uwagę wspomniane wyżej wydarzenia oraz wielki sukces gry Jedi: Fallen Order, która okazała się być naprawdę udanym tytułem nieposiadającym trybu multiplayer, a skupiającym się na rozgrywce i historii, Electronic Arts najprawdopodobniej podjęło ważną decyzję w sprawie Dragon Age 4. Według Jasona Schreiera wydawca postanowił wrócić do korzeni i sięgnąć po dziedzictwo kultowej pierwszej części cyklu. Trzymamy kciuki, by rzeczywiście tak było!

Artykuły polecane przez redakcję Techgame: 

  • Wielka wyprzedaż w PlayStation Store. Ponad 900 przecenionych tytułów na PS4 i PS5

  • Figurka Wiedźmina Geralta za astronomiczne 17999 zł. Przygotuje ją Mennica Gdańska

  • Użytkownicy TikToka próbują podpalać śnieg by udowodnić, że jest "fałszywy". Nie, to nie żart

Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >