Techgame.pl
Dying Light 2 logo

presse.kochmedia.com

Techland przemówił. Nadchodzą (w końcu) wieści o Dying Light 2

13 Marca 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

W końcu Techland przemówił w sprawie Dying Light 2! A właściwie zapowiedział, że przemówi w najbliższą środę. Wczoraj pojawił się wpis na Twitterze potencjalnie nadchodzącej kontynuacji hitu polskiego dewelopera z 2015 roku. Czego dowiemy si

Stwierdzenie, że Techland jest ostatnio nieco enigmatyczny zakrawa o eufemizm. Około rok minął od momentu, w którym uzyskaliśmy jakieś konkrety o Dying Light 2 - prawdziwe lub nie. Coraz więcej graczy podejrzewało, że w firmie dzieje się na tyle źle, że możemy pomarzyć o wydaniu kontynuacji hitu sprzed kilku lat. A tu zaskoczenie - w środę 17 marca dostaniemy update od deweloperów.

Techland zapowiada zapowiedź

Wczoraj na Twitterze Dying Light 2 Techland poinformował, że w środę 17 marca pojawi się update od deweloperów gry. Czy będzie on w formie transmisji, wypowiedzi pisemnej… Tego nie powiedziano. Nieznana jest także godzina pojawienia się wiadomości dotyczących Dying Light 2. Być może Techland chciał zbudować napięcie, ale niespecjalnie mu to wyszło.

Wszystko dlatego, że obecnie zaufanie graczy do Techlandu jest bliskie zeru. Niżej w tabelce jest już chyba tylko Electronic Arts, które od lat tym zaufaniem szczycić się nie może, a jeszcze kilka dni temu otrzymało gwóźdź do trumny w postaci oskarżeń wymierzonych w jednego z pracowników producenta

Wieści o Dying Light 2

Historia powstawania Dying Light 2 jest burzliwa i owiana rzadko spotykaną tajemnicą, gdyż przez większość czasu gracze nie mają pojęcia, co się właściwie dzieje. Ostatnie wieści pochodzą z maja 2020 roku, kiedy gra miała wchodzić w końcową fazę produkcji, po czym nie usłyszeliśmy o niej aż do grudnia, kiedy to Techland zapowiedział, że planuje poinformować graczy o postępach na początku 2021 roku.

Musieliśmy czekać aż do wczoraj, by usłyszeć cokolwiek na temat zapowiedzianych wcześniej nowych informacji. Na Twitterze gry pojawiła się wiadomość, że w najbliższą środę dowiemy się więcej. Niestety nie uwzględniono informacji, czego konkretnie mamy się dowiedzieć. Oznacza to, że równie dobrze możemy otrzymać spodziewaną datę premiery lub informację, że gra została anulowana.

Osobiście trzymam kciuki za to pierwsze, ale patrząc po ostatnich wiadomościach Techlandu i ich niesamowitej otwartości w komunikacji z fanami, możemy niestety spodziewać się wszystkiego. Najważniejsze, że w końcu będziemy wiedzieli, na czym stoimy. Oby.

źródło: GRYOnline

Artykuły polecane przez redakcję Techgame: 

Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >