Dying Light 2 logo
Źródło: presse.kochmedia.com

Techland przemówił. Nadchodzą (w końcu) wieści o Dying Light 2

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
13 Marca 2021

W końcu Techland przemówił w sprawie Dying Light 2! A właściwie zapowiedział, że przemówi w najbliższą środę. Wczoraj pojawił się wpis na Twitterze potencjalnie nadchodzącej kontynuacji hitu polskiego dewelopera z 2015 roku. Czego dowiemy się w najbliższą środę? Cóż… W zasadzie - nie wiadomo.

Stwierdzenie, że Techland jest ostatnio nieco enigmatyczny zakrawa o eufemizm. Około rok minął od momentu, w którym uzyskaliśmy jakieś konkrety o Dying Light 2 - prawdziwe lub nie. Coraz więcej graczy podejrzewało, że w firmie dzieje się na tyle źle, że możemy pomarzyć o wydaniu kontynuacji hitu sprzed kilku lat. A tu zaskoczenie - w środę 17 marca dostaniemy update od deweloperów.

Techland zapowiada zapowiedź

Wczoraj na Twitterze Dying Light 2 Techland poinformował, że w środę 17 marca pojawi się update od deweloperów gry. Czy będzie on w formie transmisji, wypowiedzi pisemnej… Tego nie powiedziano. Nieznana jest także godzina pojawienia się wiadomości dotyczących Dying Light 2. Być może Techland chciał zbudować napięcie, ale niespecjalnie mu to wyszło.

Wszystko dlatego, że obecnie zaufanie graczy do Techlandu jest bliskie zeru. Niżej w tabelce jest już chyba tylko Electronic Arts, które od lat tym zaufaniem szczycić się nie może, a jeszcze kilka dni temu otrzymało gwóźdź do trumny w postaci oskarżeń wymierzonych w jednego z pracowników producenta.

Wieści o Dying Light 2

Historia powstawania Dying Light 2 jest burzliwa i owiana rzadko spotykaną tajemnicą, gdyż przez większość czasu gracze nie mają pojęcia, co się właściwie dzieje. Ostatnie wieści pochodzą z maja 2020 roku, kiedy gra miała wchodzić w końcową fazę produkcji, po czym nie usłyszeliśmy o niej aż do grudnia, kiedy to Techland zapowiedział, że planuje poinformować graczy o postępach na początku 2021 roku.

Była pewna, że inwestuje w kryptowaluty. Oszukano ją na 100 tysięcy złotychByła pewna, że inwestuje w kryptowaluty. Oszukano ją na 100 tysięcy złotychCzytaj dalej

Musieliśmy czekać aż do wczoraj, by usłyszeć cokolwiek na temat zapowiedzianych wcześniej nowych informacji. Na Twitterze gry pojawiła się wiadomość, że w najbliższą środę dowiemy się więcej. Niestety nie uwzględniono informacji, czego konkretnie mamy się dowiedzieć. Oznacza to, że równie dobrze możemy otrzymać spodziewaną datę premiery lub informację, że gra została anulowana.

Osobiście trzymam kciuki za to pierwsze, ale patrząc po ostatnich wiadomościach Techlandu i ich niesamowitej otwartości w komunikacji z fanami, możemy niestety spodziewać się wszystkiego. Najważniejsze, że w końcu będziemy wiedzieli, na czym stoimy. Oby.

źródło: GRYOnline

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł