Techgame.pl
Elon Musk

JD Lasica from Pleasanton, CA, US, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons

Elon Musk wszczepił małpie implant do grania za pomocą umysłu. Zwierzę nie wygląda na nieszczęśliwe z tego powodu

2 Lutego 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Jedna z firm Elona Muska, Neuralink Corporation, wszczepiła małpie implant pozwalający zwierzęciu grać w gry za pomocą swojego umysłu. Jest to niewątpliwie niezwykłe osiągnięcie technologiczne, choć obrońcy praw zwierząt mogliby mieć zastrzeżenia do etyki

  • Neuralink Corporation wszczepiłam małpie implant pozwalający grać w gry wideo umysłem

  • Elon Musk zapewnia, że zwierzę czuje się dobrze

  • Planowane są dalsze prace nad implantami gamingowymi dla małp

O Elonie Musku można powiedzieć bardzo wiele rzeczy. Jedną z tych najabrdziej wybijających się cech miliardera jest wizjonerstwo. Musk regularnie wypowiada się na temat przyszłości ludzkości i technologii. W dodatku w przeciwieństwie do wielu innych, którzy wypowiadali się przed nim, rzeczywiście działa w kierunku spełnienia swoich wizji.

Neuralink Corporation uczy małpę grać w gry wideo

Do kolonizacji Marsa jeszcze daleko, a choć SpaceX nie ustaje w swoich staraniach mających na celu podbój bliższego i dalszego kosmosu, sam Elon Musk działa na wielu innych frontach technologicznych. Regularnie rozwijana jest między innymi sieć internetu satelitarnego Starlink, który już teraz dostępny jest w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, choć to dopiero faza testów.

Już wiemy także, że Rosja nie zamierza pozwolić Muskowi na rozprzestrzenianie jego szkodliwego Internetu na terenie swojego kraju i odmówiła miliarderowi pozwolenia na to, by jego satelity krążyły nad głowami rosyjskich obywateli. Przy dyskusjach na temat Starlinka Rosja stwierdziła nawet, że pod względem technologicznym mogłaby w każdej chwili odciąć się od globalnego internetu i polegać na własnej lokalnej sieci. Oczywiście są to tylko spekulacje, gdyż Rosja ewidentnie nie ma zamiaru decydować się na taki krok. Przynajmniej na razie.

Małpa grająca w Cyberpunka 2077

Kolejnym ciekawym tworem Elona Muska jest firma Neuralink Corporation, której najnowszym osiągnięciem jest stworzenie implantu i wszczepienie go do mózgu małpy. Pozwala on zwierzęciu grać w gry wideo za pomocą siły umysłu. Ostatnie żarty Muska o tym, że kiedyś małpy będą mogły grać w Cyberpunka nie są najwyraźniej wcale tak odległe…

Oczywiście na ten moment nie jest to ten stopień zaawansowania, jednakże małpa rzeczywiście jest w stanie grać w proste gry wideo. Ponadto miliarder twierdzi, że zwierzę czuje się dobrze i nie wygląda na to, by implant wpływał na nie w jakikolwiek negatywny sposób.

On nie wygląda na nieszczęśliwą małpę i tak naprawdę nie można nawet dostrzec miejsca, w którym implant został wszczepiony. Nie czuje się źle i nie wygląda dziwnie - stwierdził pewnie Elon Musk w rozmowie przeprowadzonej w niedzielnym wydaniu programu Good Time Show.

Co dalej z implantami?

Na ten moment kolejnym zagadnieniem, którym zajmuje się Neuralink, jest kwestia możliwości interakcji w grze pomiędzy dwiema małpami z wszczepionymi implantami. Elonowi marzy się sytuacja, w której dwie małpy byłyby w stanie grać ze sobą w umysłowego Ponga. Czy to w ogóle możliwe? Właśnie to próbuje ustalić Neuralink. Być może niebawem usłyszymy o efektach tych rozważań.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

  • Akcje GameStop. O co poszło w głośnej aferze na amerykańskiej giełdzie?

  • Deficyt kart graficznych zbiera żniwo. Dochód z odsprzedaży przekracza 200 mln złotych

  • Polski horror z nawiązaniami do Strajku Kobiet 2020. Twórcy The Medium twierdzą, że o nich nie wiedzieli

Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Technologie

Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Czytaj więcej >
Rakieta Długi Marsz 5B

Technologie

Chińska rakieta poza kontrolą. Wrak za kilkanaście dni spadnie na Ziemię

Czytaj więcej >
Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >