Techgame.pl
Bully

Steam

Bully 2 zostało porzucone na rzecz GTA VI. Kolejne przecieki z Rockstara

1 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Bully to zapewne kolejna produkcja od Rockstar (zaraz po niesławnym Agent) o której regularnie będzie głośno. Nowe przecieki sugerują, że prace nad produkcją zostały wstrzymane już trzeci raz. Być może kiedyś Rockstar zdecyduje się na odświeżenie m

  • Bully 2 powstawało, jednak trzykrotnie anulowano prace nad produkcją

  • Rockstar za każdym razem wolał skupić się na innych grach

  • Tym razem w 2017 odsunięto deweloperów od projektu i skupiono się na GTA VI

Rockstar to nie tylko cykl GTA czy Red Dead Redemption. W 2006 roku światło ujrzała niemniej udana produkcja pod tytułem Bully (zwana również jako Canis Canem Edit). Gra wciąż ma wielu fanów, jednak jej ewentualna kontynuacja ma spore problemy od dłuższego czasu. 

GTA w szkole

Bully to takie "GTA w szkole" jak swego czasu uwielbiały określać tę grę różne media. Oryginalnie wydana w 2006 roku na konsole PlayStation 2 (później również wydana na kolejne generacje  sprzętu, jak i PC) opowiadała historię Jimmy'ego - nieposłusznego młodzieńca wysłanego do prawdziwie diabelskiej szkoły. 

Oprócz licznych kontrowersji z których w końcu Rockstar słynie, gra okazała się naprawdę udana - można było jeździć po ciekawie odwzorowanym terenie uczelni i pobliskim mieście, wykonywać różne zadania, podrywać dziewczyny czy brać udział w różnych zajęciach.

Sęk w tym, że, jak sugerują najnowsze plotki, Bully 2 raczej nie zostanie prędko zapowiedziane, o ile w ogóle. Tak jak mityczne już Agent, także i ta gra miała liczne problemy, a twórcy woleli skupić się na znacznie bardziej dochodowych i pewnych tytułach.

GTA VI i RDR 2 ważniejsze od zajęć w szkole

Pierwsze plotki na temat Bully 2 pochodzą jeszcze w 2009 roku, gdy to Shawn Lee, amerykański muzyk i multiinstrumentalista który stworzył ścieżkę dźwiękową do takich gier jak The Getaway czy właśnie Bully stwierdził w jednym z wywiadów, że zaczyna pracę nad muzyką do drugiej części "szkolnego GTA". Potem temat upadł. 

Zaledwie ponad rok temu serwis Video Games Chronicle wyjawił, że faktycznie Bully 2 powstawało, jednak scenariusz został niedokończony i R* zamknął projekt. Z kolei później, w latach 2010-2013 również postanowiono pracować nad grą. 

Problem w tym, że w tym okresie trwały prace nad Grand Theft Auto V i pierwszym Red Dead Redemption, które okazały się bardziej dla studia lukratywne. Stworzono nawet proste demo, co trwało od 12 do 18 miesięcy, a jego autorzy dopisali do swoich CV "prace nad niezapowiedzianą grą", jednak znów postanowiono zatrzymać projekt. 

Historia kołem się toczy

Tez2, jeden z lepiej poinformowanych leakerów związanych ze studiem Rockstar napisał niedawno na GTAForums, że faktycznie Bully 2 znajdowało się w produkcji już wcześniej dwa razy, a przed paroma laty także i trzeci, jednak prace nad grą zwolniły. Rzekomo produkcja miała powstawać od 2015 roku. Później postanowiono skupić się na dokończeniu Red Dead Redemption 2. 

Ostatecznie trzeci raz temat Bully 2 został odstawiony na półkę w 2017 roku, zapewne w celu doszlifowania RDR 2 i skupieniu się w pełni na nowym GTA VI, które z całą pewnością powstaje. Użytkownik Yan2295 (leaker związany z R*) również potwierdził te informacje.

Oznacza to, że kolejna część przygód Jimmy'ego powstawała w bólach parokrotnie, jednak za każdym razem Rockstar wolał skupić się na innych, znacznie bardziej dochodowych i znanych markach. Być może po premierze GTA VI wrócą do świata Bullworth Academy. 

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >