Techgame.pl
Jogurt jabłkowy w kartonie

Apple Insider

Zapłaciła ponad 5000 złotych za nowego iPhone'a. Oniemiała, gdy w paczce znalazła jogurt jabłkowy

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Jakież było zdziwienie kobiety, która kupiła w oficjalnym sklepie Apple nowego iPhone’a 12 Pro Max, podczas gdy przesyłka, którą otrzymała zawierała coś zupełnie innego. Po otwarciu paczki ujrzała bowiem jogurt pitny o smaku jabłkowym.

  • Kobieta zamówiła iPhone’a 12 Pro Max ze sklepu producenta

  • Zamiast smartfona, w paczce znalazła jogurt jabłkowy

  • Policja i Apple szukają sprawcy kradzieży

Zakupy online to dziś chleb powszedni dla większości ludzi. Kupując na Allegro już zupełnie automatycznie zerkamy na oceny sprzedawcy, przed kliknięciem przycisku “Kup teraz”. Z kolei robiąc zakupy w oficjalnych sklepach, nie mamy nawet cienia wątpliwości, że otrzymamy nasz produkt. Jak widać, ta zasada również ma swoje przykre wyjątki.

Jogurt jabłkowy zamiast iPhone’a 12

Kobieta z Chin o imieniu Liu zamówiła w oficjalnym sklepie Apple nowego iPhone’a 12 Pro Max. Zapłaciła za niego ponad 1500 dolarów, czyli w przeliczeniu około 5650 złotych. Kupując ekskluzywny produkt premium od takiego światowego giganta jak Apple, wydając przy tym kilka tysięcy, można chyba oczekiwać bezproblemowej transakcji, prawda?

Niestety jak to w życiu bywa, w tym przypadku oczekiwania minęły się z prawdą. Owszem, kobieta otrzymała oczekiwaną przesyłkę od Apple, jednakże nie znalazła w niej smartfona. Zamiast niego w środku był mleczny jogurt pitny o smaku, a jakże, jabłkowym. Sprawa została natychmiast zgłoszona producentowi i policji, zaś Liu podzieliła się ze światem swoją historią na Weibo (serwisie internetowym będącym chińskim odpowiednikiem Twittera).

Zawinił kurier?

Pechowa klientka Apple nie obwinia jednak producenta o zaistniałą sytuację. Jej podejrzenia zaczęły się już w momencie, kiedy znalazła przesyłkę w skrzynce pocztowej swojego bloku mieszkalnego, zamiast w rękach kuriera pod jej drzwiami. Co więc stało się pomiędzy wyjściem paczki z magazynu Apple a odebraniem go ze skrzynki na listy?

Jeszcze tego nie wiadomo. Obecnie badaniem sprawy zajmuje się producent oraz policja, która zakwalifikowała sprawę jako kradzież. Tym, co jest tutaj zadziwiające jest fakt, że złodziej podmienił smartfona firmy Apple na jogurt o smaku jabłkowym. Próbował być zabawny? A może to jakiś początek krucjaty przeciwko iPhone’om i w przyszłości klienci Apple będą nagminnie dostawać jogurty zamiast smartfonów?

Ludzkie pomysły są niekiedy naprawdę zadziwiające. Miejmy nadzieję, że jednak będzie można bez obaw zamawiać produkty z oficjalnych sklepów producentów, bo w przeciwnym wypadku będziemy skazani na wieczną niepewność swoich działań w Internecie. Jeśli pojawią się jakieś nowe informacje w sprawie podmiany iPhone’a 12 na jogurt jabłkowy, będziemy kontynuować wątek zrozpaczonej Liu.

źródło: Apple Insider

Artykuły polecane przez redakcję Techgame: 

  • Pokemony kończą 25 lat. Zapowiedziano nowe gry z okazji rocznicy

  • Figurka Wiedźmina Geralta za astronomiczne 17999 zł. Przygotuje ją Mennica Gdańska

  • Inwestycja w bitcoiny tylko dla bogaczy? Bill Gates ostrzega przed ryzykiem

Gabriela SicińskaAutor

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

fotowoltaika

Chiny inwestują gigantyczne sumy w fotowoltaikę. Nagranie wprawia w osłupienie, stworzyli coś niewiarygodnego

Czytaj więcej >
Hologram przedstawiający ojca Kim Kardashian - Roberta Kardashiana.

Technologia, która przywraca do żywych. Hologramy zmarłych zyskują na popularności

Czytaj więcej >
Lot Ingenuity

Ingenuity odbył pierwszy lot na Marsie. Wielki sukces NASA

Czytaj więcej >
Aplikacje na smartfonie

Groźna luka w zabezpieczeniach komunikatora WhatsApp. Każdy może zdalnie przejąć Twoje konto

Czytaj więcej >