Techgame.pl

youtube.com/Electronic Arts/kadr z filmu

Pamiętacie zbijaka? EA przygotowuje grę inspirowaną zabawą z dzieciństwa

20 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska
  • Electronic Arts zapowiedziało grę Knockout City

  • Rozgrywka będzie luźną interpretacją zbijaka

  • Gra ukaże się w maju 2021 roku, a już teraz można zapisać się do testów beta

Pamiętacie drużynowego zbijaka, w którego grało się w szkole lub po lekcjach na podwórku? Tym, których zawiodła pamięć przypominamy, że w tej popularnej zabawie dwie drużyny stawały naprzeciw siebie po dwóch stronach linii (zwykle rysowanej patykiem na piasku lub kredą na betonowym boisku), a celem było “zbicie” wszystkich członków drużyny przeciwnej rzucając w nich piłką w taki sposób, by się od nich odbiła. Oczywiście co podwórko to obyczaj, więc funkcjonowało wiele dodatkowych zasad, jednakże tak właśnie wyglądała najbardziej podstawowa wersja gry.

Knockout City niczym gra w zbijaka

Electronic Arts postanowiło zainspirować się tą popularną zabawą i przenieść ją do gry wideo, w nieco zmieniony sposób. Knockout City będzie grą multiplayer, w której gracze w 3 lub 4-osobowych drużynach będą się nawzajem zbijać piłkami o przeróżnych właściwościach, biegając po specjalnie przygotowanych mapach, korzystając z wyskoczni, platform i samych budynków.

Wizualnie oprawa jest kolorowa i dynamiczna - gra przypomina połączenie Overwatcha z Rocket League. EA zapowiada duży wybór map, trybów gry, piłek, jak i rozbudowany system personalizacji naszej postaci, co z pewnością ucieszy wszystkich fanów kreatorów postaci i skórek w grach. Oczywiście oznacza to, że mikropłatności również prawdopodobnie będą obecne. Ale moment, to gra EA, więc czy kogokolwiek jeszcze to dziwi?

Electronic Arts zapowiedziało grę na maj

Co ciekawe, Knockout City ma zadebiutować już 21 maja 2021 roku, czyli za nieco ponad 3 miesiące. Fakt, że nie jest to wielka produkcja AAA, ale to wciąż dość bliski termin. Jednakże ze względu na specyfikę gier multiplayerowych, które będą zapewne opierały się na eventach i regularnie dodawanej zawartości, nie jest problemem załatanie niedoróbek w późniejszym terminie. Możemy więc się spodziewać, że Knockout City rzeczywiście wyjdzie w maju bieżącego roku.

Gra idealnie wpasowuje się w popularny ostatnimi czasy model free-to-play, jednakże EA póki co nie ujawniło żadnej informacji na temat ceny - zarówno jej obecności, jak i wysokości. Jako że Electronic Arts cieszy się niepochlebną sławą wydawcy wyjątkowo łasego na pieniądze graczy, miłym zaskoczeniem byłoby wydanie przez nich darmowej produkcji. Jednakże… Cóż, dość powiedzieć, że reputacja EA nie wzięła się znikąd.

EA zaprasza do zamkniętej bety

Już teraz gra posiada własną stronę na platformie Steam , gdzie można zapisywać się do udziału w zamkniętych testach beta. Póki co nie wiadomo, kiedy się one rozpoczną ani na jakich zasadach będą przeprowadzane. Więcej informacji na ten temat ma się ukazać w najbliższym czasie.

Rozgrywką w Knockout City będzie można cieszyć się na PC, za pośrednictwem platformy Origin lub Steam, oraz na Xbox One i PlayStation 4. Produkcję odpalimy również na konsolach nowej generacji w ramach wstecznej kompatybilności. Póki co, zwiastun gry wygląda naprawdę zachęcająco. Tymczasem czekamy na kolejne informacje od wydawcy.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame: 

Tagi:

Podobne artykuły

Gry

Fortnite: Rozdział 2 - Sezon 2 pozwoli pobawić się w Jamesa Bonda. Nowe skiny, bronie i misje
Czytaj więcej >

Gry

CD Projekt nie zwalnia tempa. Scenarzyści pracują już nad kolejnym tytułem
Czytaj więcej >

Gry

Diablo otrzymało drugie życie. Polski dubbing w legendarnym tytule po prawie 24 latach
Czytaj więcej >

Gry

Wielka wiosenna wyprzedaż w Epic Games Store. Mnóstwo tytułów w świetnych cenach
Czytaj więcej >

Gry

Odtwórca roli Jackiego Wellesa wypowiada się o DLC. Co nas jeszcze czeka w Cyberpunku 2077?
Czytaj więcej >

Gry

GTA V piękne, jak nigdy dotąd. Nowa wersja moda upiększającego grafikę z ray tracing'iem
Czytaj więcej >
Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]