Techgame.pl
Knockout City, fragment trailera gry

youtube.com/Electronic Arts/kadr z filmu

Pamiętacie zbijaka? EA przygotowuje grę inspirowaną zabawą z dzieciństwa

18 Lutego 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Electronic Arts właśnie zapowiedziało zupełnie nową produkcję. Zamysł gry jest zaskakujący, gdyż będzie ona wariacją na temat podwórkowego zbijaka, w którego wielu z nas grało w dzieciństwie. Gra Knockout City ma się ukazać już za kilka mies

  • Electronic Arts zapowiedziało grę Knockout City

  • Rozgrywka będzie luźną interpretacją zbijaka

  • Gra ukaże się w maju 2021 roku, a już teraz można zapisać się do testów beta

Pamiętacie drużynowego zbijaka, w którego grało się w szkole lub po lekcjach na podwórku? Tym, których zawiodła pamięć przypominamy, że w tej popularnej zabawie dwie drużyny stawały naprzeciw siebie po dwóch stronach linii (zwykle rysowanej patykiem na piasku lub kredą na betonowym boisku), a celem było “zbicie” wszystkich członków drużyny przeciwnej rzucając w nich piłką w taki sposób, by się od nich odbiła. Oczywiście co podwórko to obyczaj, więc funkcjonowało wiele dodatkowych zasad, jednakże tak właśnie wyglądała najbardziej podstawowa wersja gry.

Knockout City niczym gra w zbijaka

Electronic Arts postanowiło zainspirować się tą popularną zabawą i przenieść ją do gry wideo, w nieco zmieniony sposób. Knockout City będzie grą multiplayer, w której gracze w 3 lub 4-osobowych drużynach będą się nawzajem zbijać piłkami o przeróżnych właściwościach, biegając po specjalnie przygotowanych mapach, korzystając z wyskoczni, platform i samych budynków.

Wizualnie oprawa jest kolorowa i dynamiczna - gra przypomina połączenie Overwatcha z Rocket League. EA zapowiada duży wybór map, trybów gry, piłek, jak i rozbudowany system personalizacji naszej postaci, co z pewnością ucieszy wszystkich fanów kreatorów postaci i skórek w grach. Oczywiście oznacza to, że mikropłatności również prawdopodobnie będą obecne. Ale moment, to gra EA, więc czy kogokolwiek jeszcze to dziwi?

Electronic Arts zapowiedziało grę na maj

Co ciekawe, Knockout City ma zadebiutować już 21 maja 2021 roku, czyli za nieco ponad 3 miesiące. Fakt, że nie jest to wielka produkcja AAA, ale to wciąż dość bliski termin. Jednakże ze względu na specyfikę gier multiplayerowych, które będą zapewne opierały się na eventach i regularnie dodawanej zawartości, nie jest problemem załatanie niedoróbek w późniejszym terminie. Możemy więc się spodziewać, że Knockout City rzeczywiście wyjdzie w maju bieżącego roku.

Gra idealnie wpasowuje się w popularny ostatnimi czasy model free-to-play, jednakże EA póki co nie ujawniło żadnej informacji na temat ceny - zarówno jej obecności, jak i wysokości. Jako że Electronic Arts cieszy się niepochlebną sławą wydawcy wyjątkowo łasego na pieniądze graczy, miłym zaskoczeniem byłoby wydanie przez nich darmowej produkcji. Jednakże… Cóż, dość powiedzieć, że reputacja EA nie wzięła się znikąd.

EA zaprasza do zamkniętej bety

Już teraz gra posiada własną stronę na platformie Steam, gdzie można zapisywać się do udziału w zamkniętych testach beta. Póki co nie wiadomo, kiedy się one rozpoczną ani na jakich zasadach będą przeprowadzane. Więcej informacji na ten temat ma się ukazać w najbliższym czasie.

Rozgrywką w Knockout City będzie można cieszyć się na PC, za pośrednictwem platformy Origin lub Steam, oraz na Xbox One i PlayStation 4. Produkcję odpalimy również na konsolach nowej generacji w ramach wstecznej kompatybilności. Póki co, zwiastun gry wygląda naprawdę zachęcająco. Tymczasem czekamy na kolejne informacje od wydawcy.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame: 

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >