Czarno-biały szkic satelity Marsa
Źródło: pixy.org

Arabska sonda zrobi dodatkowe badania w drodze na Marsa. Naukowcy nie mogą się doczekać

Łukasz KopcińskiŁukasz Kopciński
27 Listopada 2020

Sonda Hope celuje w powierzchnię Czerwonej Planety. Po drodze nadarza się jednak okazja na przeprowadzenie dodatkowych badań. Będzie to próbka możliwości arabskiego sprzętu.

Hope to sonda wysłana przez Zjednoczone Emiraty Arabskie w lipcu bieżącego roku. Do celu podróży wciąż pozostaje kawał drogi, ale naukowcy stwierdzili, iż nawet w czasie lotu nadarza się okazja, by zrobiła coś pożytecznego.

NASA ma niesamowite plany co do Marsa. Rozwiązanie, które pozwoli wrócić kolonizatorom na ZiemięNASA ma niesamowite plany co do Marsa. Rozwiązanie, które pozwoli wrócić kolonizatorom na ZiemięCzytaj dalej

Hope i BepiColombo razem dla nauki

To niezwykle prestiżowy, pierwszy taki projekt w historii ZEA, które w przyszłym roku będą świętowały 50-lecie niepodległości. Powodzenie ambitnej, marsjańskiej misji we wspaniały sposób może uświetnić obchody.

Główny cel misji stanowi zmierzenie wodoru uciekającego z Czerwonej Planety. Wodór jest jednak obecny w całym naszym układzie, czyli także na trasie sondy Hope. Ten fakt postanowili wykorzystać arabscy badacze.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Czarna dziura z Drogi Mlecznej zachowuje się podejrzanie. Naukowcy tłumaczą dziwne zjawisko
  2. Zastanawiasz się jak mrozić kotlety schabowe i mielone? Wszyscy zapominają o 1 czynności, jest kluczowa, by nie narazić swojego zdrowia
  3. Samsung wydał oficjalne oświadczenie. Koniec popularnych smartfonów, fani są załamani

W drodze do realizacji swojej misji jest równocześnie sonda BepiColombo. Oba sprzęty korespondencyjnie połączą siły.

Ta niespotykana i niespodziewana współpraca w zamierzeniu zagwarantuje pomiary wodoru z przestrzeni pomiędzy nimi. Będzie to wymagało niezwykle precyzyjnych manewrów i dokładnego ustawienia sond.

BepiColombo to owoc kolaboracji Europejskiej Agencji Kosmicznej z Japońską Agencją Eksploracji Kosmicznej. Sonda wystartowała w październiku 2018 roku i ma jeszcze przed sobą ponad 5 lat lotu. BepiColombo ma dokonać licznych badań powierzchni Merkurego.

Ogromne zamieszanie w sklepie Morele. Użytkownicy są wściekli, nie pozostawiają suchej nitki na sprzedawcyOgromne zamieszanie w sklepie Morele. Użytkownicy są wściekli, nie pozostawiają suchej nitki na sprzedawcyCzytaj dalej

Podbój Mars przedmiotem dyskusji

Do powierzchni Marsa sięgają także ambicje Amerykanów oraz Chińczyków. Ich misje także są w trakcie realizacji. Przy pomyślnym scenariuszu od lutego do kwietnia 2021 roku na powierzchni planety znajdą się urządzenia z trzech krajów.

Ludzkość coraz intensywniej bada Czerwoną Planetę, ponieważ naukowcy pragną wysłać w tamten rejon także człowieka. Zanim to się stanie, niezbędne są właśnie te dodatkowe badania, przygotowanie gruntu pod przybycie człowieka.

Ogromne zmiany w Apple. Aktualizacja iPhone'a nie dla każdegoOgromne zmiany w Apple. Aktualizacja iPhone'a nie dla każdegoCzytaj dalej

Niedawno opublikowaliśmy też słowa przestrogi przed podbojem Marsa. Niektórzy mają negatywne zdanie o koncentracji uwagi na podboju kosmosu, gdy własna planeta cierpi.

Wedle tych teorii priorytetem powinna być praca nad poprawą warunków panujących na Ziemi, na bok odstawiając mrzonki o ekspansji. Jest jeszcze kwestia terraformacji Marsa, który może stać się kolejną ofiarą szkodliwych działań ludzi.

Wszelkich starań, by człowiek udał się na Marsa, dokłada miliarder Elon Musk. Jego liczne inicjatywy kosmiczne i współpraca z NASA mają ostatecznie doprowadzić do takiej misji oraz stałej obecności ludzi na Czerwonej Planecie.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Rada Ministrów wydała nowe rozporządzenie. Dotyczy świąt Bożego Narodzenia, wielu Polaków się wścieknie
  2. Sto razy lepsze niż zwykłe frytki, zdrowsze niż chipsy. Talarki ziemniaczane zrobisz banalnie łatwo, a smak pokochasz od razu
  3. Niezwykłe doniesienia naukowców. Ogromna tajemnica Ziemi i Wenus
  4. Paradoks czarnych dziur. Naukowcy od lat głowią się nad odpowiedzią
  5. Wirus w Minecrafcie? Eksperci ostrzegają przed niebezpiecznym oprogramowaniem
  6. Miała wziąć z nim ślub. Gdy na nagraniu odkryła, co robi z jej psami natychmiast zerwała zaręczyny
  7. Paulini z Jasnej Góry w słusznej sprawie. "To naturalny odruch serca, dzielimy się tym czym możemy"

Następny artykuł