Techgame.pl
Samsung Galaxy

pixabay.com

Złe wieści dla posiadaczy starszych smartfonów Samsunga. Koniec wsparcia i aktualizacji

5 Lutego 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Samsung kończy wsparcie dla kilku swoich dawnych flagowców. Posiadacze koreańskich smartfonów z 2017 roku muszą poważnie rozważyć zmianę sprzętu w najbliższej przyszłości, gdyż te właśnie otrzymały swoją ostatnią aktualizację. Oczywiście nad

  • Samsung kończy wsparcie dla kilku modeli smartfonów

  • Ostatnią aktualizację otrzyma część urządzeń z 2017 roku

  • Wygaszanie wsparcia dla starszego sprzętu jest standardową procedurą

Fakt, że pewne systemy czy urządzenia się starzeją jest całkowicie naturalny. Tak samo jak zakończenie ich wspierania przez producenta. W końcu aktualizowanie urządzeń sprzed kilku lat również kosztuje i po pewnym czasie jest zwyczajnie nieopłacalne. Niestety taka kolej rzeczy w branży technologicznej. 

Koniec aktualizacji dla niektórych Samsungów 

Zakończenie wsparcia dla niektórych urządzeń bądź programów niekiedy zaskakuje użytkowników w bardzo nieprzyjemny sposób. Nie chodzi nawet o to, że nie jest ogłaszane, bo z tym zazwyczaj nie ma problemu. Jednakże często, gdy nadchodzi ten ostatni moment, z jakiegoś powodu wielu o nim zapomina. Dobitnie przekonały się o tym swego czasu chińskie koleje, które pewnego dnia nie były w stanie funkcjonować, ze względu na zakończenie wsparcia dla wtyczki Adobe Flash Player

W przypadku koreańskiego producenta smartfonów jest bardzo podobnie. Ci, którzy nadal korzystają z popularnych smartfonów Samsunga z 2017 roku muszą w ekspresowym tempie rozglądać się za nowymi urządzeniami. Jest to jednakże naturalna kolej rzeczy. Większość z nas zmienia telefon co 2-3 lata, trudno więc oczekiwać od producenta, że będzie nadal wspierał czteroletnie urządzenia.

Ostatnia aktualizacja Galaxy A7

Choć część urządzeń Samsunga z 2017 roku będzie nadal wspierana, nie wszystkie modele mają tyle szczęścia. Lista urządzeń, które nie będą dalej wspierane przez producenta prezentuje się następująco:

  • Samsung Galaxy A7

  • Samsung Galaxy A5

  • Samsung Galaxy A3

  • Samsung Galaxy J3 Pop/Emerge

Wszystkie pozostałe urządzenia Samsunga z roku 2017 nadal będą wspierane, należy jednak przygotować się na to, że będą stopniowo wygaszane. Jest to standardowa procedura powolnego wyłączania wsparcia dla już dość sędziwych urządzeń. 

W przypadku poszukiwań nowego sprzętu, który z jednej strony nie będzie kosztował fortuny, a z drugiej będzie urządzeniem o przyzwoitej, współczesnej specyfikacji, warto rozważyć zakup jednego z urządzeń firmy Xiaomi, która od lat znana jest z utrzymywania bardzo dobrego stosunku jakości do ceny.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Technologie

Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Czytaj więcej >
Rakieta Długi Marsz 5B

Technologie

Chińska rakieta poza kontrolą. Wrak za kilkanaście dni spadnie na Ziemię

Czytaj więcej >
Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >