Samsung Galaxy
Źródło: pixabay.com

Złe wieści dla posiadaczy starszych smartfonów Samsunga. Koniec wsparcia i aktualizacji

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
5 Lutego 2021

Samsung kończy wsparcie dla kilku swoich dawnych flagowców. Posiadacze koreańskich smartfonów z 2017 roku muszą poważnie rozważyć zmianę sprzętu w najbliższej przyszłości, gdyż te właśnie otrzymały swoją ostatnią aktualizację. Oczywiście nadal będzie można z nich korzystać, jednakże nie będą już wzbogacane o odpowiednie narzędzia do ochrony oprogramowania przed nowymi zagrożeniami, co sprawi, że przechowywane w telefonie informacje nie będą już bezpieczne.

  • Samsung kończy wsparcie dla kilku modeli smartfonów
  • Ostatnią aktualizację otrzyma część urządzeń z 2017 roku
  • Wygaszanie wsparcia dla starszego sprzętu jest standardową procedurą

Fakt, że pewne systemy czy urządzenia się starzeją jest całkowicie naturalny. Tak samo jak zakończenie ich wspierania przez producenta. W końcu aktualizowanie urządzeń sprzed kilku lat również kosztuje i po pewnym czasie jest zwyczajnie nieopłacalne. Niestety taka kolej rzeczy w branży technologicznej.

Koniec aktualizacji dla niektórych Samsungów

Zakończenie wsparcia dla niektórych urządzeń bądź programów niekiedy zaskakuje użytkowników w bardzo nieprzyjemny sposób. Nie chodzi nawet o to, że nie jest ogłaszane, bo z tym zazwyczaj nie ma problemu. Jednakże często, gdy nadchodzi ten ostatni moment, z jakiegoś powodu wielu o nim zapomina. Dobitnie przekonały się o tym swego czasu chińskie koleje, które pewnego dnia nie były w stanie funkcjonować, ze względu na zakończenie wsparcia dla wtyczki Adobe Flash Player.

W przypadku koreańskiego producenta smartfonów jest bardzo podobnie. Ci, którzy nadal korzystają z popularnych smartfonów Samsunga z 2017 roku muszą w ekspresowym tempie rozglądać się za nowymi urządzeniami. Jest to jednakże naturalna kolej rzeczy. Większość z nas zmienia telefon co 2-3 lata, trudno więc oczekiwać od producenta, że będzie nadal wspierał czteroletnie urządzenia.

Polacy płacą gigantyczne pieniądze za tani chiński sprzęt. Bloger nagłośnił aferęPolacy płacą gigantyczne pieniądze za tani chiński sprzęt. Bloger nagłośnił aferęCzytaj dalej

Ostatnia aktualizacja Galaxy A7

Choć część urządzeń Samsunga z 2017 roku będzie nadal wspierana, nie wszystkie modele mają tyle szczęścia. Lista urządzeń, które nie będą dalej wspierane przez producenta prezentuje się następująco:

  • Samsung Galaxy A7
  • Samsung Galaxy A5
  • Samsung Galaxy A3
  • Samsung Galaxy J3 Pop/Emerge

Wszystkie pozostałe urządzenia Samsunga z roku 2017 nadal będą wspierane, należy jednak przygotować się na to, że będą stopniowo wygaszane. Jest to standardowa procedura powolnego wyłączania wsparcia dla już dość sędziwych urządzeń.

W przypadku poszukiwań nowego sprzętu, który z jednej strony nie będzie kosztował fortuny, a z drugiej będzie urządzeniem o przyzwoitej, współczesnej specyfikacji, warto rozważyć zakup jednego z urządzeń firmy Xiaomi, która od lat znana jest z utrzymywania bardzo dobrego stosunku jakości do ceny.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł