Techgame.pl
Kontroler DualSense, Sony

youtube.com/Restore Technique/kadr z filmu

Sony doczekało się pozwu zbiorowego. Chodzi o kontroler DualSense do PS5

18 Lutego 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Jak podaje CNN, został złożony pozew zbiorowy przeciwko japońskiej firmie Sony. Zarzut, który usłyszał producent konsol PlayStation dotyczy kontrolera najnowszej generacji - pada DualSense. Firma oskarżana jest o celowe wprowadzenie konsument&oacut

  • Sony otrzymało pozew zbiorowy od niezadowolonych klientów

  • Nabywcy PS5 skarżą się na wadliwe kontrolery dołączane do konsoli

  • Problem z DualSense jest powszechny, a Sony uparcie milczy na ten temat

W ubiegłym tygodniu w Internecie nagłośniono sprawę wadliwych kontrolerów DualSense. Okazało się, że od premiery konsoli PlayStation 5 wielu graczy miało problemy z podobną usterką, która utrudniała lub wręcz uniemożliwiała rozgrywkę. Sprawą zainteresowała się firma prawnicza Chimicles Schwartz Kriner & Donaldson-Smith. Dziś na biurku Sony wylądował pozew zbiorowy.

Sony odpowie za DualSense w sądzie

Problemem, który od miesięcy napotykali użytkownicy kontrolera DualSense był tak zwany “dryf” gałek analogowych. O tym nieprzyjemnym zjawisku pisaliśmy więcej w artykule z ubiegłego tygodnia. W skrócie - jest to sytuacja, w której postaci lub przedmioty w grze poruszają się, mimo że użytkownik nawet nie dotyka gałek analogowych, odpowiedzialnych za ów ruch.

Taka usterka jest wyjątkowo irytująca, gdyż uniemożliwia precyzyjne manewrowanie postacią lub celowanie w grach, w których właśnie precyzja odgrywa kluczową rolę. Przykładem może tu być dowolna strzelanka. Okazuje się, że problem dryfujących analogów kontrolera DualSense dotyczy tysięcy użytkowników.

Pozew zbiorowy przeciwko Sony

Głosy oburzonych graczy zostały usłyszane w ubiegłym tygodniu, kiedy firma Chimicles Schwartz Kriner & Donaldson-Smith zaczęła bliżej badać sprawę. Ostatecznie zdecydowała się przedstawić Sony przygotowany przez siebie pozew zbiorowy, w którym użytkownicy skarżą się na ewidentną wadę kontrolera DualSense i brak reakcji Sony, które dotąd nie skomentowało sprawy w żaden sposób.

Oczywiście nieprawidłowo działający pad podlega gwarancji, jednakże część klientów zaznacza w pozwie, że świadomość istnienia problemu z kontrolerami powstrzymałaby ich przed pochopnym zakupem konsoli PS5. Co więcej, by skorzystać z prawa gwarancji trzeba przebić się przez procedury reklamacyjne na stronie Sony oraz na własny koszt wysłać DualSense do serwisu producenta.

Producent DualSense milczy

Oskarżający w pozwie zaznaczają, że Sony nie mogło być nieświadome istnienia problemu ze względu na: liczne skargi konsumentów w Internecie, skargi składane bezpośrednio przez konsumentów oraz wyniki własnych testów przed wydaniem produktu na rynek. 

Trudno się z tym nie zgodzić widząc ilość skarg na usterkę, składanych na specjalnej stronie, założonej przez Chimicles Schwartz Kriner & Donaldson-Smith, na której użytkownicy DualSense mogą składać raporty o swoich problemach z kontrolerem. A Sony wciąż milczy.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame: 

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >