Star Wars Republic Commando
Źródło: youtube.com/Aspyr Media/kadr z filmu

Wielki powrót Star Wars: Republic Commando. Kultowa gra pojawi się na konsolach

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
25 Lutego 2021

Star Wars: Republic Commando to kultowa już dziś produkcja z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Ta świetna strzelanka od LucasArts i Aspyr Media Inc. zadebiutowała kilkanaście lat temu na PC oraz Xboxie. Dziś ogłoszono, że zostanie przeniesiona również na Nintendo Switch i PlayStation 4.

  • Star Wars: Republic Commando zostanie wydane na Nintendo Switch i PlayStation 4
  • Będzie to powrót legendarnej gry z uniwersum Gwiezdnych Wojen
  • Republic Commando ukaże się 6 kwietnia 2021 roku

Gry z serii Star Wars, zwłaszcza te, które ukazały się kilka lub kilkanaście lat temu, przeszły już do historii gamingu ze statusem kultowych. Choć osobiście najlepiej bawiłam się przy odsłonach RPG, takich jak Knights of The Old Republic od studia BioWare, zdecydowanie najwięcej gier z uniwersum Gwiezdnych Wojen, to gry akcji. I są to w dużej mierze diabelnie dobre gry.

Star Wars: Republic Commando powraca

Republic Commando rozgrywa się w czasie Wojny Klonów, a wydarzenia zostały umiejscowione w czasie pomiędzy drugim a trzecim epizodem sagi Star Wars. W odróżnieniu od większości produkcji z uniwersum Gwiezdnych Wojen nie będziemy wcielać się w bohaterskich Jedi, ani nawet walczyć u ich boku.

Tym razem zostaniemy przeniesieni do podziemi planety Geonosis, na której rozegrała się finałowa bitwa Ataku Klonów. Naszym zadaniem będzie wykonanie szeregu niebezpiecznych misji, mających na celu zinfiltrowanie bazy wroga. Wcielimy się zaś w członka oddziału komandosów działających w barwach Starej Republiki.

Wszyscy za jednego

Konstrukcja gry jest dość nietypowa, ponieważ skupia się na przedstawieniu losów całego oddziału, zamiast pojedynczego komandosa. Decyzje i działania, które podejmuje gracz, mają wpływ na los całej grupy. By przetrwać, należy sobie jak najszybciej wyrobić nawyk nieustannej gry zespołowej.

Poważna awaria internetu od Vectry. Wiele polskich miast odciętych od sieciPoważna awaria internetu od Vectry. Wiele polskich miast odciętych od sieciCzytaj dalej

Oprócz rozbudowanego trybu dla pojedynczego gracza (zawierającego trzy rozległe kampanie), gra posiada również tryb multiplayer, pozwalający na wspólną zabawę maksymalnie 16 graczy. Dzięki mocnemu naciskowi na współpracę, misje wykonywane ze znajomymi wyryły się w pamięci fanów Republic Commando na stałe.

Wiadomość o wskrzeszeniu legendarnej gry z pewnością ucieszy wielu fanów Star Wars: Republic Commando. Zwłaszcza że choć premiera gry miała miejsce w 2005 roku, modelem rozgrywki bije na głowę wiele współczesnych produkcji. Czekamy z niecierpliwością na porty gry na konsolę PlayStation 4 oraz Nintendo Switch i z przyjemnością będziemy patrzeć, jak serwery Republic Commando ożywają pod napływem nowych graczy. Gra zostanie wydana 6 kwietnia 2021 roku, a poniżej udostępniamy zwiastun produkcji.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł