Star Wars Squadrons
Źródło: ea.com

Aktualizacja oferty EA Play. Star Wars: Squadrons za darmo dla subskrybentów usługi

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
27 Lutego 2021

Nadchodzi aktualizacja oferty EA Play, która zapewnia subskrybentom dostęp do niemal wszystkich gier wydanych przez Electronic Arts. Tym razem dostaniemy dwie duże produkcje z ubiegłego roku. Kosmiczną strzelankę Star Wars: Squadrons oraz Madden NFL 21.

  • Nowa aktualizacja biblioteki EA Play pojawi się 2 marca 2021
  • W ofercie znajdą się dwa głośne tytuły z ubiegłego roku
  • Zdecydowanie największym hitem jest tu Star Wars: Squadrons

EA Play to abonament oferowany od kilku lat przez firmę Electronic Arts. Pierwotnie dostępny był jedynie na konsoli Xbox One pod nazwą EA Access, by później pojawić się na PC pod nazwą Origin Access. W obu przypadkach usługa kosztuje 14,99 zł miesięcznie i daje dostęp do dziesiątek gier wydanych przez Electronic Arts. EA Play jest też częścią pakietu usług Xbox Game Pass Ultimate.

Star Wars: Squadrons w EA Play

Już 2 marca 2021 roku wejdzie nowa aktualizacja usługi EA Play. Biblioteka gier dostępnych dla użytkowników wzbogaci się tym samym o dwie nowe pozycje - Madden NFL 21 oraz Star Wars: Squadrons. Oba tytuły mogą pochwalić się głośnymi debiutami w ubiegłym roku i z pewnością znajdą wielu chętnych odbiorców.

Choć futbol amerykański nie należy do najbardziej popularnych sportów drużynowych w naszym kraju, wciąż wielu graczy chwali sobie serię gier poświęconych tej dyscyplinie, sygnowanych nazwiskiem Johna Maddena, legendarnego zawodnika i trenera. Jednakże przypadek Madden NFL 21 jest o tyle ciekawy, że gra cieszy się prawdopodobnie najgorszymi ocenami na Metacritic w historii.

Sława i niesława

Obecnie Madden NFL 21 w wersji na PS4 “cieszy się” na Metacritiku oceną użytkowników 0,2/10. Skąd taki hejt na najnowszą odsłonę serii o futbolu amerykańskim? W większości jest to lament graczy, którzy otrzymali bardziej aktualizację poprzedniej odsłony serii, niż nową grę.

Oszust próbował wyłudzić pieniądze na portalu aukcyjnym. Niestety pechowo wybrał swoją ofiaręOszust próbował wyłudzić pieniądze na portalu aukcyjnym. Niestety pechowo wybrał swoją ofiaręCzytaj dalej

W dodatku jest to aktualizacja psująca wiele aspektów rozgrywki, które wcześniej stały na przyzwoitym poziomie, nie wnosząca jednocześnie zbyt wiele do innych elementów gry. Podczas gdy premierowa cena wynosiła standardowe 60 dolarów. Cóż, nie można zaprzeczyć, że jest to klapa w stylu EA - niespodziewana i wyjątkowo głośna.

Gwiezdne Wojny z perspektywy pilota

Star Wars: Squadrons to bardzo przyzwoity tytuł w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Electronic Arts oddało w ręce graczy bardzo przyzwoity symulator bitew rozgrywanych przez statki kosmiczne różnych typów. Kampania fabularna rozgrywa się po wydarzeniach z VI epizodu sagi Star Wars, kiedy Imperium jest w odwrocie, a Nowa Republika stara się je całkowicie wyeliminować.

Poza fabułą mamy również całkiem przyjemny tryb online, w którym możemy rozgrywać kosmiczne starcia ze znajomymi. Co ciekawe, jest to jeden z niewielu tytułów EA, w którym brakuje jakiegokolwiek systemu mikrotransakcji, a dodatkową zawartość kosmetyczną (i nie tylko), odblokowujemy jedynie podczas gry, bez konieczności wydawania dodatkowych pieniędzy z własnej kieszeni. Nie ma również płatnych dodatków DLC. Jak widać, nawet EA czasem potrafi.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł