Techgame.pl
Smartfon

pixabay.com

Tryb ekstra ciemny prawdopodobnie pojawi się w Androidzie. Google wkrótce oficjalnie zaprezentuje nowości

27 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Zbliża się aktualizacja systemu Android. Google pracuje nad jego nowymi funkcjami, a wśród nich pojawiła się ta, na którą z niecierpliwością czekały miliony użytkowników. Android 12 bowiem najprawdopodobniej otrzyma tryb ekstra ciemny

W obecnych czasach w zasadzie wszyscy korzystamy ze smartfonów niemal codziennie. Dla niektórych to ważny element łączności ze światem i symbol dostępu do informacji i socjalizacji, dla innych jest to wręcz narzędzie pracy zawodowej. Wszyscy jesteśmy więc skazani na częstsze lub rzadsze spoglądanie na ekran naszego smartfona.

Tryb ekstra ciemny w Androidzie 12

Niestety w wyniku długotrwałego patrzenia na niewielki, świecący ekran, nasze oczy zaczynają się męczyć. Jest to zwłaszcza kłopotliwe, gdy wyświetlacz bije w nas jasnymi kolorami, na które nie pomaga nawet maksymalne przyciemnienie ekranu. Jest to również niezwykle kłopotliwe, gdy korzystamy z urządzenia w nocy lub ciemnym pomieszczeniu.

W Androidzie 10 znalazło się pewne rozwiązanie problemu zmęczonych zbyt jasnymi barwami wyświetlanymi na ekranie oczu. Był to Tryb Ciemny, który w przypadku wielu użytkowników (w tym moim) stał się podstawowym trybem wyświetlania treści na ekranie smartfona. Teraz jednak może być jeszcze lepiej

Tryb Extra Dim

Nowa opcja nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona. Dopiero w maju Google ma zaprezentować nowości, które trafią do aktualizacji Android 12. Jednakże już teraz Extra Dim (tryb ekstra ciemny) pojawił się w zapowiedziach Developer Preview, więc najprawdopodobniej znajdzie się również w nowej wersji systemu operacyjnego Google.

Tryb można będzie aktywować z poziomu paska powiadomień oraz Ustawień telefonu i Ułatwienień dostępu. Co ciekawe, przy użyciu paska powiadomień włączenie trybu będzie jedynie tymczasowe, co oznacza, że automatycznie nie będzie on wchodził w tryb Extra Dim przy ponownym uruchomieniu.

Nowości w Androidzie

Będzie to szczególnie przydatne w przypadku, gdy będziemy potrzebowali owego trybu tylko w określonych sytuacjach. Jednakże by zrobić z niego domyślny tryb działania wyświetlacza, wystarczy aktywować go w Ustawieniach telefonu, dzięki czemu będzie on włączony nawet po ponownym uruchomieniu urządzenia.

Jednak czy tryb Extra Dim ostatecznie zawita do Androida 12 jako rozszerzenie Trybu Ciemnego, przekonamy się dopiero w maju, gdy Google oficjalnie zaprezentuje nowości, które znajdą się w najnowszej wersji systemu operacyjnego.

źródło: droid-life.com

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

  • Ingenuity odbył pierwszy lot na Marsie. Wielki sukces NASA

  • Google wprowadził nową funkcję. Timelapse smuci, przeraża i uświadamia

  • NATO zainwestuje w fotowoltaikę. W planach są czołgi z panelami słonecznymi

Podobne artykuły

dron w mieście

Technologie

We Włoszech drony krzyczą na ludzi na ulicy. Zaskakujący sposób kontrolowania kwarantanny

Czytaj więcej >
apple maps samochód

Technologie

Dobra wiadomość dla posiadaczy sprzętu Apple. Mapy pokażą miejsca gdzie można zrobić sobie test na obecność wirusa

Czytaj więcej >
budynek google

Technologie

Kontrowersyjny pomysł Google i Apple. Dane posiadaczy smartfonów pomogą w walce z wirusem

Czytaj więcej >
dostawa jedzenia

Technologie

Innowacyjna aplikacja pokaże temperaturę kuriera rozwożącego jedzenie

Czytaj więcej >
kabel internetowy

Technologie

Koronawirus negatywnie wpływa na prędkość internetu w Polsce. Jest najnowszy raport

Czytaj więcej >
nowy facebook

Technologie

Jak włączyć nowy wygląd Facebooka i skorzystać z ciemnego motywu? Wyjaśniamy

Czytaj więcej >