Twitter logo
Źródło: Twitter

Pierwszy wpis na Twitterze wystawiony na aukcję. Już teraz cena wynosi niemal 10 milionów złotych

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
8 Marca 2021

Myśleliście kiedyś o tym, jak by to było, być właścicielem pierwszego wpisu na Twitterze? Nie? Nieważne! I tak możecie zostać jego właścicielem, gdyż właśnie został wystawiony na aukcję. Na ten moment trzeba na niego wyłożyć jedynie 10 mln złotych. Zainteresowani?

  • Jack Dorsey wystawił na aukcję pierwszy wpis na Twitterze
  • Pierwszy zainteresowany oferuje za niego kwotę 2,5 miliona dolarów
  • Jego tożsamość była niemałym zaskoczeniem

Właściciel i założyciel Twittera, Jack Dorsey, jest jednocześnie autorem pierwszego tweeta zamieszczonego na serwisie. Jest to niewątpliwie ważny kamień milowy w historii portalu. Obecnie CEO Twittera postanowił wystawić ów wpis na aukcję, aby ktoś inny mógł cieszyć się jego posiadaniem. Kupiec znalazł się niemal natychmiast.

Pierwszy tweet wystawiony na aukcję

Twitter powstał w 2006 roku i wtedy też, 21 marca, został na nim opublikowany pierwszy wpis. Brzmiał on właśnie konfiguruję mój twttr, a pojawił się na stronie CEO portalu. To właśnie ten wpis jest dziś wystawiony na aukcję, która już wzbudziła zainteresowanie możnych tego świata.

Twitter to bez wątpienia fenomen współczesności. Nikt nie spodziewał się, że serwis oferujący mikroblogowanie zyska taką popularność. Samo mikroblogowanie jest ciekawym zjawiskiem, gdyż opiera się na publikowaniu krótkich (w przypadku Twittera na maksymalnie 280 znaków) wiadomości dotyczących… właściwie czegokolwiek. Prawdopodobnie ta wolność, połączona umiejętnie z ograniczeniem długości wpisów sprawiła, że dziś Twitter jest jednym z największych serwisów społecznościowych na świecie.

Aukcja z tweetem Jacka Dorseya

CEO Twittera postanowił podzielić się z kimś blichtrem związanym z budowaniem historii swojego serwisu społecznościowego. Okazuje się, że znalazł się już przynajmniej jeden chętny, by zapłacić grube miliony za ten przywilej. Jest nim Sina Estavi, CEO Bridge Oracle, czyli kolejnej blockchainowej kryptowaluty.

AMD zaskakuje. Firma pracuje nad kartą graficzną dla kopaczy kryptowalutAMD zaskakuje. Firma pracuje nad kartą graficzną dla kopaczy kryptowalutCzytaj dalej

Sina Estavi zaoferował Dorseyowi majątek warty 2,5 miliona dolarów. W przeliczeniu na złotówki jest to ponad 9,5 mln. Jak widać możliwość pochwalenia się posiadaniem pierwszego tweeta zamieszczonego w serwisie Jacka Dorseya jest niezwykle kosztowna. Czy ktoś da więcej? Przekonamy się w najbliższych dniach.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł