Awaria Vectra mapa
Źródło: downdetector.pl

Poważna awaria internetu od Vectry. Wiele polskich miast odciętych od sieci

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
25 Lutego 2021

Dzisiejszy dzień nie jest zbyt szczęśliwy dla klientów Vectry, jednego z największych polskich operatorów sieci internetowej i telewizji. Tysiące użytkowników zostało odciętych od sieci. Wszystko wskazuje na to, że sprawa jest poważna. Problem prawdopodobnie dotyczy całego kraju.

  • Tysiące Polaków bez dostępu do internetu
  • Wielka awaria Vectry trwa już prawie dwie godziny
  • Vectra nie podała przewidywanej godziny naprawy problemu

Awarie internetu to momenty, których nie da się niestety uniknąć, a które potrafią sparaliżować całe korporacje. W chwili obecnej takiej awarii doświadczają tysiące Polaków z całego kraju. Zgłoszenia nadchodzą między innymi z Kielc, Warszawy, Gdańska, Katowic i Wrocławia.

Awaria internetu Vectra

Kilka minut przed godziną 11:00 zaczęły napływać dziś pierwsze zgłoszenia problemów z internetem Vectry. Wykres ilości zgłoszeń w serwisie Downdetector od tamtej pory stale rośnie. W ciągu godziny od pierwszych alertów, problemy z Vectrą zgłosiło prawie 5 tysięcy osób. W momencie pisania tego artykułu jest ich już ponad 10 tysięcy.

Oczywiście to tylko część użytkowników w rzeczywistości doświadczających nieprzyjemnych skutków awarii. Jak na razie sprawa wygląda poważnie. Od ponad godziny zgłoszeń przybywa coraz więcej i nic nie wskazuje na to, że problem zostanie w najbliższym czasie rozwiązany.

Komunikacja Vectry z klientami

Niestety w przypadku firmy Vectra najwyraźniej nie można liczyć na otwartą komunikację z klientami. Jedyne, co udało nam się odszukać, to pojedynczy komentarz pod jednym z postów na Facebooku Vectry (oczywiście post nie jest w żaden sposób związany z samą awarią), o dość lakonicznym brzmieniu.

Steam testuje nową funkcję. Już niedługo zagramy nawet bez posiadania kontaSteam testuje nową funkcję. Już niedługo zagramy nawet bez posiadania kontaCzytaj dalej

Drodzy, niestety, w tej chwili mogą występować problemy z dostępem do usług. Nasi technicy pracują już nad usunięciem awarii. Przepraszamy za niedogodności. - czytamy w komentarzu opublikowanym przez Vectrę.

Póki co nie ma informacji o planowanym czasie trwania awarii. Znając jednakże wylewność Vectry, o naprawie dowiemy się zapewne w momencie, gdy internet wróci do naszych łączy. Będziemy informować o rozwoju sytuacji w aktualizacjach tego artykułu.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł