Cyberpunk 2077
Źródło: materiały własne

Wyszedł długo wyczekiwany patch 1.2 do Cyberpunka 2077. CD Projekt zapowiada konferencję

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
30 Marca 2021

Wczoraj ukazała się w końcu długo wyczekiwana aktualizacja 1.2 do gry Cyberpunk 2077. Kilka godzin wcześniej CD Projekt udostępnił pełną listę zmian, które wprowadza nowy patch. Znajduje się na niej przeszło 400 pozycji, co usatysfakcjonowało wielu wcześniejszych sceptyków. A to jeszcze nie wszystko.

Gra Cyberpunk 2077 przeszła długą drogę od premiery do miejsca, w którym znajduje się obecnie. A to wciąż nie koniec tej drogi. Produkcji wciąż potrzeba szlifów, a przed nami jeszcze dodatki DLC, których prawdopodobna lista wyciekła wczoraj za sprawą błędu na platformie Epic Games. Prawdopodobnie jeszcze dziś dowiemy się nieco więcej o planowanym rozwoju gry.

Cyberpunk 2077 - aktualizacja 1.2

Patch 1.2 jest drugą dużą aktualizacją, zapowiedzianą przez CD Projekt kilka dni po premierze Cyberpunka 2077. Pierwotnie miał się ukazać w lutym bieżącego roku, jednakże w związku z atakiem hakerów na polskiego dewelopera, jego premiera została opóźniona i ostatecznie gracze otrzymali obiecaną łatkę dopiero wczoraj. Tak długo jak mówimy o wersjach na PC i konsole. Użytkownicy Stadii muszą jeszcze trochę poczekać - twórcy zapowiedzieli, że na platformie streamingowej Google’a aktualizacja pojawi się jeszcze przed końcem tygodnia.

Jeśli chodzi o zawartość patcha, jest ona rzeczywiście imponująca, w co zbyt wielu graczy nie wierzyło, zwłaszcza po bardzo oszczędnej zapowiedzi owej zawartości. Na szczęście tym razem obawy sceptyków się nie sprawdziły i otrzymaliśmy naprawdę porządną aktualizację, której lista poprawek przekracza 400 pozycji. Część z nich to ogólne poprawki wydajnościowe i optymalizacyjne, znajdziemy jednak masę naprawionych błędów w questach, modelu jazdy, zachowaniu postaci niezależnych oraz innych aspektach gry.

Konkurs Amazon z telefonami do wygrania? Kolejne groźne oszustwoKonkurs Amazon z telefonami do wygrania? Kolejne groźne oszustwoCzytaj dalej

Konferencja CD Projektu

Aktualizacja to jednak nie wszystko. Dziś o godzinie 18:00 odbędzie się konferencja CD Projekt RED, podczas której usłyszymy… Właśnie, co? Tego polski deweloper niestety nie zdradził, jednak w momencie gdy gra jest już w dużej mierze naprawiona, nie pozostaje już nic poza dalszym rozwojem produkcji. Zgodnie z zapowiedziami z końcówki grudnia, w drugiej połowie 2021 mają czekać nas bezpłatne dodatki do Cyberpunka 2077, a jeszcze później, dwa duże, fabularne rozszerzenia.

Ponadto planowany był również tryb multiplayer, który miał zostać wydany w późniejszym terminie. Czy mimo turbulencji premierowych CD Projekt zdecyduje się pociągnąć ten projekt dalej i wynieść go do trybu online? Być może dowiemy się tego już na dzisiejszej konferencji.

Jednakże zdecydowanie bardziej prawdopodobne wydają się być przypuszczenia, że dzisiejsze spotkanie z twórcami będzie skupiało się na nadchodzących DLC. Stream z konferencji rozpocznie się dziś o 18:00 czasu polskiego.

źródło: cyberpunk.net

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł