Techgame.pl
Elon Musk i Mars

pixabay.com

Wyznaczono datę pierwszego lotu ludzkości na Marsa. Niestety, część załogi nie przeżyje podróży

29 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Elon Musk oficjalnie podał datę pierwszej załogowej misji na Marsa. Ludzie polecą na Czerwoną Planetę już za pięć lat. Niestety nie obędzie się bez ofiar - nie każdy przeżyje tę podróż i nie wiadomo, czy ktoś powróci.

Ambitne plany Elona Muska dotyczące podboju kosmosu są doskonale znane całemu światu. Miliarder nie kryje się ze swoją fascynacją Marsem i choć działa również na wielu frontach znacznie bliższych Ziemi, to właśnie Czerwona Planeta wciąż przewija się w opowieściach o przyszłości, którymi regularnie raczy nas Musk.

Ludzkość dotrze na Marsa za 5 lat

Fundacji X Prize Foundation (XPRIZE) przyświeca szczytny cel - dopingowanie ludzkości w osiąganiu niemożliwego. Ta organizacja non-profit wyznacza nagrody o różnych wysokościach, które przyznawane są tym, którzy jako pierwsi spełnią warunki jej otrzymania. 

Zadania skupiają się na konkretnych osiągnięciach naukowych i technologicznych. Jedną z takich nagród była chociażby ta w wysokości 10 milionów dolarów przyznana firmie Scaled Composites za wykonanie dwóch lotów w przestrzeń kosmiczną, czego dokonałą jako pierwsza organizacja pozarządowa.

Elon Musk rozmawiał zaś z Peterem Diamandisem - założycielem XPRIZE. Rozmowa ta przyniosła wiele ciekawych informacji o planowanej przez miliardera ekspansji ludzkości na Czerwoną Planetę. Musk po raz pierwszy oficjalnie przyznał, że pierwsza wyprawa na Marsa, mająca odbyć się już w 2026 roku, z pewnością nie obędzie się bez strat w ludziach.

Niebezpieczna misja

W rozmowie z Diamandisem Elon Musk oznajmił, że pierwszy załogowy lot na Marsa odbędzie się w 2026 roku i nie będzie z pewnością należał do najprzyjemniejszych podróży w życiu śmiałków, którzy zdecydują się wejść wówczas na pokład Starshipa. Lot w jedną stronę potrwa pół roku, nie będzie to zbyt wygodna podróż, w dodatku będzie obfitowała w rozmaite niebezpieczeństwa.

Miliarder wspomniał o takich niedogodnościach, jak brak dobrego jedzenia, brak możliwości szybkiego powrotu na Ziemię (o ile w ogóle będzie on możliwy), ostatecznie komentując ten temat słowami: szczerze mówiąc, na początku pewnie zginie kilka osób. Nie zmienia to jednak faktu, że do 2050 roku Musk planuje wysłać na Marsa ponad milion ludzi.

Ludzkość na Czerwonej Planecie

Wizje Elona Muska sięgają jeszcze dalej, jednak miliarder zaznacza, że w bieżącym stuleciu życie na Marsie będzie oznaczało spędzenie go w szklanych kopułach. Choć terraformacja rozpocznie się niemal natychmiast po przybyciu ludzkości na Czerwoną Planetę, jej efektów nie uświadczymy za naszego życia.

Jednakże ta świadomość nie przeszkadza Elonowi Muskowi snuć planów spędzenia swojej emerytury w jednej z marsjańskich placówek. Miliarder otwarcie mówi o swoich planach zamieszkania na Czerwonej Planecie, początkowo regularnie wracając na Ziemię, by w dalszym ciągu prowadzić tu swoje interesy. Brzmi jak odległe science-fiction, ale z drugiej strony… Mówimy o Elonie Musku, prawda?

źródło: businessinsider.com

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

  • Ingenuity odbył pierwszy lot na Marsie. Wielki sukces NASA

  • Google wprowadził nową funkcję. Timelapse smuci, przeraża i uświadamia

  • NATO zainwestuje w fotowoltaikę. W planach są czołgi z panelami słonecznymi

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >