Techgame.pl
Xbox Live Gold

microsoft.com

Microsoft jednak nie podniesie cen Xbox Live Gold. Granie w sieciowe produkcje free-to-play będzie darmowe

23 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Microsoft szybko zmienił swoje zdanie dotyczące podnoszenia opłat Xbox Live Gold. Zaledwie wczoraj Microsoft komunikował o podwyżce cen. Firma wyjaśnia zawiłości. Do tego posiadaczy Xbox'a czeka istotna zmiana - granie w sieciowe tytuły free-to-play będzi

  • Microsoft szybko wycofał się ze swojej wczorajszej decyzji

  • Abonament Xbox Live Gold jednak nie podrożeje

  • Multiplayer gier free-2-play będzie niedługo darmowy

Microsoft zreflektował swoją decyzję dotyczącą podnoszenia opłat swojego abonamentu. Zapewne dość radykalna podwyżka cen miałaby skłonić większą liczbę osób do opłacania Xbox Game Pass. Na szczęście nadchodzą istotne zmiany. 

Xbox Live Gold miał podrożeć

Zaledwie wczoraj pisaliśmy o dość kontrowersyjnej decyzji Microsoftu odnośnie przyszłości abonamentu Xbox Live Gold. W niektórych regionach świata, firma zdecydowała się na podniesienie cen tej usługi. O ile opłata miesięczna wzrosła zaledwie o jednego dolara, o tyle subskrypcja roczna okazała się być dla wielu nie do przetrawienia. 

Xbox Live Gold pozwala na ogrywanie różnych zestawów gier, które zmieniają się miesięcznie, a do tego zapewnia możliwość grania w tryby wieloosobowe różnych gier. Problemem jest to, że nawet darmowe pozycje wymagają uiszczania regularnej opłaty. Gracze, lekko mówiąc, wściekli się ostatnią decyzją Microsoftu. 

Okazało się bowiem, że za dostęp do Xbox Live Gold na 12 miesięcy przyjdzie nam zapłacić... dwa razy więcej! To naprawdę dużo, bo kwota roczna wyniosłaby w takiej sytuacji aż 430 złotych, zamiast dotychczasowych 215 zł. Najwidoczniej jednak Microsoft w porę się zreflektował. 

Microsoft wycofuje się z kontrowersyjnej decyzji

Decyzja firmy szybko odbiła się czkawką wśród graczy. Ci nie szczędzili ostrych słów m.in. na Twitterze, a do dyskusji włączyli się nawet byli pracownicy firmy, jak choćby Mike Ybarra. Zauważył on, że decyzja Microsoftu jest nieco odrealniona nie tylko od konkurencji, ale od jakichkolwiek oczekiwań graczy. 

Na szczęście dzisiaj Microsoft zdecydował, że już nie będzie podnosił cen abonamentu. Firma ponadto przeprosiła graczy za zamieszanie i nie słuchanie głosów ich oczekiwań. Nawaliliśmy dzisiaj i mieliście rację, dając nam znać. Łączenie się i granie ze znajomymi jest istotną częścią grania i nie udało nam się sprostać oczekiwaniom graczy, którzy na to liczą codziennie. W rezultacie zdecydowaliśmy się nie zmieniać cen Xbox Live Gold - brzmi komunikat na blogu Xbox

Ponadto Microsoft zobowiązał się w pewien sposób wynagrodzić swoje niezrozumiałe decyzje. Już niedługo (choć nie znamy dokładnej daty) abonament Xbox Live Gold przestanie być wymagany do grania w trybach wieloosobowych darmowych tytułów free-to-play. I to jest dobra informacja!

Microsoft wybrał zły moment i podjął złe decyzje

Tak w skrócie określić można niezrozumiałą decyzję wydawcy. Gigant z Redmond postanowił dość nagle podnieść ceny abonamentu, przy okazji całkiem niezłej paczki z grami, jednak w dość beznadziejnej sytuacji z nowym Xbox'em. Ten ukazał się bez istotnych gier na wyłączność, więc fani i tak nie byli zbyt przychylnie nastawieni do firmy. 

Microsoft z pewnością chciał przekonać większą liczbę osób do inwestowania w katalog Xbox Game Pass, który jest obecnie jedną z najlepszych usług subskrypcyjnych. Teraz, na szczęście, Live Gold będzie dalej żył własnym życiem, choć nie ukrywamy, że strzałem w dziesiątkę byłoby pozbycie się go kompletnie, w celu lepszego promowania wspomnianego Game Passa. 

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Podobne artykuły

cod warzone

Gry

Streamer chce zapłacić twórcom CoD: Warzone 10 tysięcy dolarów za banowanie cheaterów

Czytaj więcej >
play at home

Gry

Darmowe gry od Sony. Gigant przeznacza miliony dolarów na pomoc

Czytaj więcej >
Team Fortress 2

Gry

Zmarł Rick May - głos Żołnierza z Team Fortress 2

Czytaj więcej >
valorant

Gry

Valorant powoduje spadki płynności w innych grach. Riot się tłumaczy

Czytaj więcej >
crysis

Gry

Crysis Remaster czy nowa część? Powstawanie gry niemal pewne

Czytaj więcej >
the pope

Gry

Polskie studio zapowiada kontrowersyjny tytuł. Symulator papieża już w wkrótce

Czytaj więcej >