Techgame.pl
Xbox Series X i S

microsoft.com

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

26 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Debiut Xbox Series X i S okazał się całkiem udany, jednak część graczy wciąż narzeka na źle zaprojektowane funkcje w interfejsie konsoli. Jedną z nich jest choćby możliwość wykonywania screenów czy materiałów wideo bezpośrednio z rozgrywki.

  • Xbox Series X/S dostał funkcje, którym daleko do doskonałości

  • Microsoft wyjaśnia, że firma pracuje nad ich ulepszeniem

  • Możliwość wykonywania screenshotów i wideo czekają spore zmiany

Do nowych Xboxów Series X oraz S zawitać mają kolejne ulepszenia. Microsoft intensywnie pracuje nad poprawieniem funkcjonalności nowego sprzętu, jednak może się to okazać jedynie kroplą w morzu potrzeb, jeżeli chodzi o nową generację. 

Xbox Series X i S z ulepszeniami

Choć z pewnością debiut Xboxów Series X i S ciężko nazwać "problematycznym", konsole i niektóre ich funkcje wciąż wymagają szlifowania. Microsoft uspokaja społeczność graczy i twierdzi, że zamierza dostarczyć im to, na co liczą. Firma ostatnio skierowała się bowiem w kierunku słuchania głosów fanów. 

Z Xbox'em Series X i S jest o tyle fajnie, że... można je wciąż nabyć. W przeciwieństwie do konsoli od Sony, Microsoft nie jest trapiony problemami zbyt wielkiego popytu i zdecydowanie za małej podaży. Nie zmienia to faktu, że parę bolączek po stronie nowej generacji wciąż jest. 

Społeczność użytkowników Xbox'ów zwraca uwagę na trapiące konsolę problemy. Chodzi tu przede wszystkim o nowość związaną z obecną generacją - nowa wersja pada do Xbox'a ma dedykowane przyciski do wykonywania ujęć bezpośrednio z rozgrywki i nagrywania krótkich filmików wideo. Te można umieszczać od razu na serwisach społecznościowych czy innych stronach. 

Problemy Xbox'ów Series X/S mają doczekać się rozwiązania

Teoretycznie nowe udogodnienie nie jest czymś "wielkim", jednak to wciąż miły dodatek dla tej części graczy, którzy lubią dzielić się fragmentami czy znaleziskami w grach. Problem w tym, że wielu z nich wciąż zwraca uwagę na pewne problemy, z którymi zmaga się nowa funkcja.

Użytkownicy Twittera zwracają uwagę m.in. na nagrywanie wideo, które jest zdecydowanie zbyt krótkie, wsparcie trybu HDR, które wyraźnie "niedomaga", a także problemy z udostępnianiem plików. Te potrafią się w ogóle nigdzie nie wgrać, aby później nagle zalewać nasze social media kilkukrotnym duplikowaniem się. 

Jeden z pracowników Microsoftu, Jason Ronald, potwierdził, że firma bacznie przygląda się uwagom od graczy i testuje nowe rozwiązania wspomnianych problemów. Mimo wszystko wciąż jest za wcześnie, aby wspominać o czymkolwiek konkretnie. Na szczęście w ciągu ostatnich tygodni Microsoft i tak zastosował szereg poprawek do nowych Xbox'ów Series X i S.

Funkcje funkcjami, ale co z grami?

Microsoft w ostatnich dniach nie miał zbyt lekko wśród graczy. Przy okazji ogłaszania tytułów dodanych do subskrypcji Xbox Live Gold okazało się, że firma planuje podnieść cenę wspomnianego abonamentu. I to dość sporo, bo nawet dwukrotnie, jeżeli mówimy o subskrypcji na 12 miesięcy. Gracze szybko ruszyli do ofensywy i wylali swoje niezadowolenie na firmę, co spowodowało, że ta wycofała się z kontrowersyjnego pomysłu

Problem w tym, że dodatkowe funkcje mogą być, jak sama nazwa wskazuje "dodatkiem". Ciężko cieszyć się możliwością wykonywania screenów czy nagrywania wideo, jeżeli na Xbox Series X/S nie ma po prostu w co grać. I mówię tutaj przede wszystkim o tytułach ekskluzywnych. Nie tak dawno temu Microsoft ogłosił listę pozycji, które mają ukazać się na konsolę w 2021 roku.

Lista nie jest może zbyt imponująca, jednak nie zapominajmy, że ostatnio firma znacznie się rozwinęła. Teraz do Microsoftu należy Bethesda i szereg innych studiów, więc istnieje spora szansa, że w ciągu kolejnych 2-3 lat gigant z Redmond zaskoczy nas zadziwiająco solidnymi pozycjami ekskluzywnymi na nową generację. 

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
tłumacz google smartfon

Technologie

Google wprowadziło rewolucyjną funkcję w swoim Tłumaczu

Czytaj więcej >