Xbox Series X i S
Źródło: microsoft.com

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Artur ŁokietekArtur Łokietek
26 Stycznia 2021

Debiut Xbox Series X i S okazał się całkiem udany, jednak część graczy wciąż narzeka na źle zaprojektowane funkcje w interfejsie konsoli. Jedną z nich jest choćby możliwość wykonywania screenów czy materiałów wideo bezpośrednio z rozgrywki. Microsoft zamierza ulepszyć ten mechanizm.

  • Xbox Series X/S dostał funkcje, którym daleko do doskonałości
  • Microsoft wyjaśnia, że firma pracuje nad ich ulepszeniem
  • Możliwość wykonywania screenshotów i wideo czekają spore zmiany

Do nowych Xboxów Series X oraz S zawitać mają kolejne ulepszenia. Microsoft intensywnie pracuje nad poprawieniem funkcjonalności nowego sprzętu, jednak może się to okazać jedynie kroplą w morzu potrzeb, jeżeli chodzi o nową generację.

Xbox Series X i S z ulepszeniami

Choć z pewnością debiut Xboxów Series X i S ciężko nazwać "problematycznym", konsole i niektóre ich funkcje wciąż wymagają szlifowania. Microsoft uspokaja społeczność graczy i twierdzi, że zamierza dostarczyć im to, na co liczą. Firma ostatnio skierowała się bowiem w kierunku słuchania głosów fanów.

Z Xbox'em Series X i S jest o tyle fajnie, że... można je wciąż nabyć. W przeciwieństwie do konsoli od Sony, Microsoft nie jest trapiony problemami zbyt wielkiego popytu i zdecydowanie za małej podaży. Nie zmienia to faktu, że parę bolączek po stronie nowej generacji wciąż jest.

Społeczność użytkowników Xbox'ów zwraca uwagę na trapiące konsolę problemy. Chodzi tu przede wszystkim o nowość związaną z obecną generacją - nowa wersja pada do Xbox'a ma dedykowane przyciski do wykonywania ujęć bezpośrednio z rozgrywki i nagrywania krótkich filmików wideo. Te można umieszczać od razu na serwisach społecznościowych czy innych stronach.

Nowe szczegóły na temat Horizon Forbidden West. Graczy czeka wyjątkowa podróżNowe szczegóły na temat Horizon Forbidden West. Graczy czeka wyjątkowa podróżCzytaj dalej

Problemy Xbox'ów Series X/S mają doczekać się rozwiązania

Teoretycznie nowe udogodnienie nie jest czymś "wielkim", jednak to wciąż miły dodatek dla tej części graczy, którzy lubią dzielić się fragmentami czy znaleziskami w grach. Problem w tym, że wielu z nich wciąż zwraca uwagę na pewne problemy, z którymi zmaga się nowa funkcja.

Użytkownicy Twittera zwracają uwagę m.in. na nagrywanie wideo, które jest zdecydowanie zbyt krótkie, wsparcie trybu HDR, które wyraźnie "niedomaga", a także problemy z udostępnianiem plików. Te potrafią się w ogóle nigdzie nie wgrać, aby później nagle zalewać nasze social media kilkukrotnym duplikowaniem się.

Jeden z pracowników Microsoftu, Jason Ronald, potwierdził, że firma bacznie przygląda się uwagom od graczy i testuje nowe rozwiązania wspomnianych problemów. Mimo wszystko wciąż jest za wcześnie, aby wspominać o czymkolwiek konkretnie. Na szczęście w ciągu ostatnich tygodni Microsoft i tak zastosował szereg poprawek do nowych Xbox'ów Series X i S.

Funkcje funkcjami, ale co z grami?

Microsoft w ostatnich dniach nie miał zbyt lekko wśród graczy. Przy okazji ogłaszania tytułów dodanych do subskrypcji Xbox Live Gold okazało się, że firma planuje podnieść cenę wspomnianego abonamentu. I to dość sporo, bo nawet dwukrotnie, jeżeli mówimy o subskrypcji na 12 miesięcy. Gracze szybko ruszyli do ofensywy i wylali swoje niezadowolenie na firmę, co spowodowało, że ta wycofała się z kontrowersyjnego pomysłu.

Problem w tym, że dodatkowe funkcje mogą być, jak sama nazwa wskazuje "dodatkiem". Ciężko cieszyć się możliwością wykonywania screenów czy nagrywania wideo, jeżeli na Xbox Series X/S nie ma po prostu w co grać. I mówię tutaj przede wszystkim o tytułach ekskluzywnych. Nie tak dawno temu Microsoft ogłosił listę pozycji, które mają ukazać się na konsolę w 2021 roku.

Lista nie jest może zbyt imponująca, jednak nie zapominajmy, że ostatnio firma znacznie się rozwinęła. Teraz do Microsoftu należy Bethesda i szereg innych studiów, więc istnieje spora szansa, że w ciągu kolejnych 2-3 lat gigant z Redmond zaskoczy nas zadziwiająco solidnymi pozycjami ekskluzywnymi na nową generację.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł