Techgame.pl
Lord Dogecoin of Future Financeby

Furtherfield Gallery, Flickr

Elon Musk znów namieszał w kryptowalutach. "Wysłał" Dogecoina na Księżyc

17 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Wpisy na Twitterze Elona Muska potrafią nieźle namieszać w gospodarce. A konkretnie - na giełdzie. Notowania Bitcoina już niejednokrotnie wyskoczyły w górę po tweecie miliardera. Jeszcze ciekawiej wygląda sytuacja kryptowaluty Dogecoin, któr

Kryptowaluty to ciekawy twór, który od kilku lat podbija Internet i serca inwestorów. Tradycjonaliści nie mogą pojąć, jak można kupować coś, co w zasadzie nie istnieje, ale z drugiej strony… Czy kupując udziały na “zwykłej” giełdzie dostajemy cokolwiek poza cyferkami w systemie?

Współczesne kryptowaluty

Nawet najbardziej zagorzali przeciwnicy kryptowalut muszą w obecnych czasach przyznać, że nie da się dłużej ignorować ich obecności na rynku, ani traktować jako fanaberię, gdyż one są. A swoim istnieniem i, przede wszystkim, wzrostem wartości mocno wpływają na kształt giełdy i kierunki przepływu pieniądza na świecie.

Jedną z najbardziej popularnych i najdroższych obecnie kryptowalut jest oczywiście Bitcoin, którego wartość w chwili pisania tego artykułu wynosi 234 098,74 zł. Dokładnie rok temu kosztował jedynie nieco ponad 32 tysiące złotych. Wystarczy zresztą spojrzeć na poniższy wykres, przedstawiający ostatnie 12 miesięcy.

Elon Musk kontra kryptowaluty

Obserwujemy obecnie ogromny wzrost wartości Bitcoina. Ma na niego wpływ wiele czynników. Jednakże jednym z poważniejszych jest… Elon Musk. Okazuje się, że wystarczy jeden wpis miliardera opublikowany w sieci, by kurs Bitcoina skoczył nawet o 15% w ciągu jednego dnia. Jedną z takich wiadomości była deklaracja zainwestowania 1,5 miliarda dolarów w tę kryptowalutę.

Podobnie dzieje się w przypadku Dogecoina - kryptowaluty stworzonej w 2013 roku przez dwóch inżynierów pracujących dla IBM i Adobe, Billy’ego Marcusa i Jacksona Palmera, którzy wykorzystali do niej wizerunek słynnego Pieseła. Waluta miała być formą żartu z Bitcoina, jednak ów dowcip zaczyna robić się coraz bardziej poważny.

Kosmiczny kurs Dogecoina

Wszystko przez ekscentrycznego miliardera, który zaczął sobie z Dogecoina żartować. Tyle że jak Elon Musk żartuje na swoim Twitterze, to cały świat reaguje. Podobnie było i tym razem. Od kilku miesięcy szef SpaceX, Tesli i Neuralinka regularnie wspomina piesełową kryptowalutę w swoich tweetach. A ta, jak się można domyślić, z każdym takim wpisem wzrasta na wartości.

Powyższy wykres doskonale obrazuje momenty, w których Elon Musk pisał o Dogecoinie na Twitterze. Ostatni taki wpis pojawił się 15 kwietnia, co zaowocowało gigantycznym skokiem pieseła na giełdzie następnego dnia. Cóż takiego napisał Musk? W zasadzie nic nadzwyczajnego. Opublikował obrazek pieska z komentarzem: Doge szczeka do Księżyca, nawiązując do swojego prima aprillisowego żartu, w którym śmiał się, że SpaceX wyśle Dogecoina na Księżyc.

Cóż, poniekąd się udało. Kurs kryptowaluty szybuje niczym Starship w przestrzeń kosmiczną, można więc uznać, że Elon Musk dopiął swego - wysłał Dogecoina na Księżyc. W przenośni. A to, że coraz więcej osób zarzuca jego wpisom manipulację giełdową… Kto bogatemu zabroni?

źródło: spidersweb.pl

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

  • Dzięki heroicznej pracy człowieka elektronika wraca do sklepów. Nie dostał zapłaty

  • Wielka nowość w aplikacji mObywatel. Bilety komunikacji miejskiej na telefonie

  • Jak wygląda dziś Czarnobyl? Nagranie z miejsca katastrofy

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >