Techgame.pl
Samochód GTA V

igdb.com

GTA VI ma być grą MMO? W sieci aż huczy od spekulacji

18 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Wydawałoby się, że plotek o GTA VI mamy już pod dostatkiem i więcej już fani serii Rockstara nie zdzierżą. A jednak. Tym razem burzę wywołał patent, który zgłosiło Rockstar Games. Co prawda teoretycznie może się on odnosić do GTA Online, jednakże j

  • Rockstar Games publikuje patent dotyczący nowego projektu

  • Według zawartych w nim informacji miałaby to być produkcja umożliwiająca grę w chmurze

  • GTA VI może okazać się grą MMO

Wygląda na to, Rockstar Games nie ma ani krzty litości dla swoich fanów i nieustannie trzyma ich w niepewności, co gorsza rzucając im co chwila jakiś niepozorny strzępek informacji lub aluzję, która potem wywołuje burzę w Internecie trwającą dobre kilka dni. A oficjalnej zapowiedzi GTA VI jak nie było, tak nie ma. Quo vadis, Rockstarze?

GTA VI grą MMO?

GTA Online to niewątpliwie jeden z największych sukcesów Rockstara. Dzięki niemu GTA V zyskało w zasadzie nieśmiertelność, gdyż od premiery gracze wciąż pozostają aktywni zarówno w trybie dla pojedynczego gracza, jak i, przede wszystkim, w trybie online. Dzięki temu, że jest on nieustannie rozwijany, jest po co do niego wracać nawet po kilku latach przerwy.

Czy byłoby to więc tak zaskakujące, gdyby GTA VI okazało się być w całości grą sieciową? Cóż, teoretycznie, patrząc na sukces GTA Online, odpowiedź brzmi - nie. Jednakże z perspektywy gracza, który przez ostatnie dwie dekady dostawał przede wszystkim świetny sandbox singleplayer…

GTA VI bez trybu dla pojedynczego gracza?

Wyobrażenie sobie gry z serii Grand Theft Auto, w której nie byłoby długiej i rozbudowanej kampanii fabularnej wydaje się niemal niemożliwe. Wszystko przez fakt, że zostaliśmy do niej przyzwyczajeni i to w niej spędziliśmy setki lub nawet tysiące godzin na przestrzeni ostatnich dwudziestu kilku lat. Niemniej nie powinniśmy pozwolić tradycji zamknąć nam oczu na nowe rozwiązania.

W obecnych czasach coraz więcej gier oferuje kampanię dla pojedynczego gracza, którą opcjonalnie można przejść w kooperacji online ze znajomym. Tak było choćby w Dying Light: The Following. Znamy to z obu części Divinity: Original Sin. Dlaczego nie miałoby się to sprawdzić w GTA

Patent Rockstar Games

Otóż mogłoby to się sprawdzić znakomicie. Choć wszystko zależy od podejścia twórców do tematu oraz ostatecznego wykonania zamysłów kooperacji online podczas kampanii. Niemniej wielu fanów uważa to za znakomity pomysł, choć tradycjonalistów również jest ogrom. Jednakże czy Rockstar kiedykolwiek nas tak naprawdę zawiódł?

Miejmy nadzieję, że i tym razem decyzje twórców okażą się słuszne. Opublikowany patent zakłada, że produkcja będzie oparta o grę w chmurze, dzięki czemu platforma i sprzęt nie będą miały znaczenia, dzięki czemu gracze nie będą w żaden sposób ograniczani. Byłaby to prawdziwa rewolucja.

Co więcej, w patencie znajdziemy informacje o możliwości swobodnego przenoszenia NPC pomiędzy lokacjami (NPC rozumie się tu również jako wszelkiej maści pojazdy) oraz fakt, że rozgrywkę będzie można zakończyć na różnych wyspach. To mogłoby potwierdzać ostatnie plotki, że GTA VI zaprowadzi graczy do kilku różnych miast. Czy plotki się sprawdzą? To się okaże. Kiedyś.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >