Techgame.pl
Samochód GTA V

igdb.com

GTA VI ma być grą MMO? W sieci aż huczy od spekulacji

18 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Wydawałoby się, że plotek o GTA VI mamy już pod dostatkiem i więcej już fani serii Rockstara nie zdzierżą. A jednak. Tym razem burzę wywołał patent, który zgłosiło Rockstar Games. Co prawda teoretycznie może się on odnosić do GTA Online, jednakże j

  • Rockstar Games publikuje patent dotyczący nowego projektu

  • Według zawartych w nim informacji miałaby to być produkcja umożliwiająca grę w chmurze

  • GTA VI może okazać się grą MMO

Wygląda na to, Rockstar Games nie ma ani krzty litości dla swoich fanów i nieustannie trzyma ich w niepewności, co gorsza rzucając im co chwila jakiś niepozorny strzępek informacji lub aluzję, która potem wywołuje burzę w Internecie trwającą dobre kilka dni. A oficjalnej zapowiedzi GTA VI jak nie było, tak nie ma. Quo vadis, Rockstarze?

GTA VI grą MMO?

GTA Online to niewątpliwie jeden z największych sukcesów Rockstara. Dzięki niemu GTA V zyskało w zasadzie nieśmiertelność, gdyż od premiery gracze wciąż pozostają aktywni zarówno w trybie dla pojedynczego gracza, jak i, przede wszystkim, w trybie online. Dzięki temu, że jest on nieustannie rozwijany, jest po co do niego wracać nawet po kilku latach przerwy.

Czy byłoby to więc tak zaskakujące, gdyby GTA VI okazało się być w całości grą sieciową? Cóż, teoretycznie, patrząc na sukces GTA Online, odpowiedź brzmi - nie. Jednakże z perspektywy gracza, który przez ostatnie dwie dekady dostawał przede wszystkim świetny sandbox singleplayer…

GTA VI bez trybu dla pojedynczego gracza?

Wyobrażenie sobie gry z serii Grand Theft Auto, w której nie byłoby długiej i rozbudowanej kampanii fabularnej wydaje się niemal niemożliwe. Wszystko przez fakt, że zostaliśmy do niej przyzwyczajeni i to w niej spędziliśmy setki lub nawet tysiące godzin na przestrzeni ostatnich dwudziestu kilku lat. Niemniej nie powinniśmy pozwolić tradycji zamknąć nam oczu na nowe rozwiązania.

W obecnych czasach coraz więcej gier oferuje kampanię dla pojedynczego gracza, którą opcjonalnie można przejść w kooperacji online ze znajomym. Tak było choćby w Dying Light: The Following. Znamy to z obu części Divinity: Original Sin. Dlaczego nie miałoby się to sprawdzić w GTA

Patent Rockstar Games

Otóż mogłoby to się sprawdzić znakomicie. Choć wszystko zależy od podejścia twórców do tematu oraz ostatecznego wykonania zamysłów kooperacji online podczas kampanii. Niemniej wielu fanów uważa to za znakomity pomysł, choć tradycjonalistów również jest ogrom. Jednakże czy Rockstar kiedykolwiek nas tak naprawdę zawiódł?

Miejmy nadzieję, że i tym razem decyzje twórców okażą się słuszne. Opublikowany patent zakłada, że produkcja będzie oparta o grę w chmurze, dzięki czemu platforma i sprzęt nie będą miały znaczenia, dzięki czemu gracze nie będą w żaden sposób ograniczani. Byłaby to prawdziwa rewolucja.

Co więcej, w patencie znajdziemy informacje o możliwości swobodnego przenoszenia NPC pomiędzy lokacjami (NPC rozumie się tu również jako wszelkiej maści pojazdy) oraz fakt, że rozgrywkę będzie można zakończyć na różnych wyspach. To mogłoby potwierdzać ostatnie plotki, że GTA VI zaprowadzi graczy do kilku różnych miast. Czy plotki się sprawdzą? To się okaże. Kiedyś.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Podobne artykuły

cod warzone

Gry

Streamer chce zapłacić twórcom CoD: Warzone 10 tysięcy dolarów za banowanie cheaterów

Czytaj więcej >
play at home

Gry

Darmowe gry od Sony. Gigant przeznacza miliony dolarów na pomoc

Czytaj więcej >
Team Fortress 2

Gry

Zmarł Rick May - głos Żołnierza z Team Fortress 2

Czytaj więcej >
valorant

Gry

Valorant powoduje spadki płynności w innych grach. Riot się tłumaczy

Czytaj więcej >
crysis

Gry

Crysis Remaster czy nowa część? Powstawanie gry niemal pewne

Czytaj więcej >
the pope

Gry

Polskie studio zapowiada kontrowersyjny tytuł. Symulator papieża już w wkrótce

Czytaj więcej >