Techgame.pl
Wtyczka ładowarki do iPhone'a

Facebook/Amie Hall

Ładowarka do telefonu poparzyła twarz nastolatki. O krok od tragedii

25 Marca 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Nastolatka położyła się spać, jak co wieczór. Będąc już na granicy snu, wyczuła padającą na nią pomarańczową poświatę. Jej pościel zajęła się ogniem, który sięgnął również jej twarzy. Gdyby już wówczas spała, prawdopodobnie dos

Smartfony to urządzenia, które weszły już do naszej codzienności i nie wyobrażamy sobie często funkcjonowania bez nich. Niestety, jak każdy sprzęt elektryczny, również one niosą za sobą pewne niebezpieczeństwa, a wielu z nas nie poświęca czasu na to, by dowiedzieć się, jak powinno się ich bezpiecznie używać. To niekiedy prowadzi do tragedii.

Ładowarka Apple zajęła się ogniem

Siedemnastoletnia Amie Hall, mieszkanka Kitts Green w Birmingham, kilka dni temu położyła się spać, jak każdego innego wieczoru. Przed zaśnięciem zostawiła swojego iPhone’a leżącego na kołdrze i podpięła go do ładowania. Na szczęście jeszcze nie odpłynęła całkiem w objęcia Morfeusza, gdy ogień zaczął trawić jej pościel.

Zszokowana dziewczyna poczuła piekące ciepło na swoim policzku, wyskoczyła z łóżka i pobiegła po mamę, która na szczęście dała radę samodzielnie ugasić, wciąż jeszcze stosunkowo niewielki, pożar. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, poza paskudnym poparzeniem na policzku Amie.

O krok od tragedii

Jak zeznała pokrzywdzona dziewczyna, zarówno telefon, jak i ładowarka były markowym sprzętem Apple, więc tak niebezpieczny incydent teoretycznie nie powinien mieć miejsca. Jabłkowy gigant poinformował, że pozostaje w kontakcie z poszkodowaną i prowadzi śledztwo, by ustalić przyczyny wypadku.

Niestety prawdopodobnie była to sama Amie, która zostawiła ładujący się telefon na kołdrze swojego łóżka. Wystarczy sięgnąć do zasad, które Apple dołącza do każdego swojego urządzenia. Są tam opisane zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas ładowania telefonu. Niestety większość z nas zupełnie je ignoruje.

Apple podpowiada

- Upewnij się, że twoje urządzenie znajduje się w miejscu o dobrym przepływie powietrza. Jeśli będzie miało ograniczony dostęp do wentylacji, jak koło kanapy, pod kocem czy na dywanie, adapter może się wyłączyć, by zapobiec przegrzaniu. - czytamy w jednym z podpunktów instrukcji dołączonej do urządzeń Apple.

Niestety, kołdra ani okolice łóżka nie spełniają powyższego warunku, gdyż daleko im od bycia miejscem o odpowiednim przepływie powietrza, a to najczęściej tam trzymamy nasze telefony podczas snu. W przypadku Amie Hall udało się uniknąć tragedii, jednak nie zawsze będziemy mieć takie szczęście.

źródło: birminghammail.co.uk

Artykuły polecane przez redakcję Techgame: 

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >