Techgame.pl
Czarne PlayStation 4 Pro wraz z padem na granatowym tle

youtube.com/ PlayStation/kadr z filmu

Oficjalny komunikat Sony. Firma kończy produkcję większości modeli PlayStation 4

5 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

Sony nie chce, by klienci wybierali starszą wersję sprzętu. Zamiast tego całe siły produkcyjne mają zostać przerzucone na dostarczenie nowych konsol. Wkrótce na półkach sklepów nie znajdziemy nowych PlayStation 4.

Dopiero co wspominaliśmy o plotkach krążących wokół położenia kresu produkcji PlayStation 4. Nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie tych doniesień.

PS4 ustępuje miejsca nowemu oczku w głowie Sony 

Na Twitterowym koncie użytkownik Cheesemeister opublikował dwa dni temu zdjęcie sklepowych półek, przeznaczonych na urządzenia PlayStation. Znalazła się tam adnotacja o zaprzestaniu produkcji starszych konsol.

Teraz japoński portal Game Watch przytoczył informację tamtejszego oddziału Sony. Według tych doniesień rzeczywiście niemal cała linia PS4 idzie w odstawkę.  

Nawet mocniejsza wersja w postaci Pro straciła w oczach Sony. Przez jakiś czas ostanie się tylko PS4 Slim 500GB. Ten model nie został wymieniony wśród wyłączonych z przygotowywania. Zyskana na tym ruchu siła robocza ma pomóc w dostarczeniu PS5 do zawiedzionych dotychczasową słabą jej dostępnością graczy.

Niedawno na łamach Techgame zastanawialiśmy się, czy warto rzucać się na PlayStation 5, gdy zapasy zostaną uzupełnione. Z jednej strony samo posiadanie nowoczesnego sprzętu zapewni bonusowe punkty do prestiżu wśród znajomych.

Z drugiej jednak istnieje groźba, iż w pierwszych miesiącach za często z nabytku nie będziemy korzystać. Do tej pory Sony zaproponowało trzy tytuły ekskluzywne o wyrobionej marce.

Ciche pierwsze miesiące 2021 dla exclusive’ów PlayStation 

Nieliczni posiadacze PS5 mogą cieszyć się obcowaniem z Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Demon’s Souls i Sackboy: A Big Adventure. W pierwszym półroczu na ten moment spodziewane są dwie spore premiery ekskluzywne dla next-gena Sony.

Na dodatek nie są to pewniaki skazane na sukces. Najpierw zadebiutować mają Destruction AllStars. Na papierze i pierwszym gameplay’u tytuł sprawiał wrażenie mogącego dostarczyć masę frajdy, ale to wciąż zagadka.

Efektowna pozycja przeniesie graczy na arenę, na której w wymyślnych pojazdach zmierzą się, walcząc między sobą o przetrwanie i prestiż. Auta mają dysponować specjalnymi zdolnościami, a bohaterowie będą mogli je opuścić i popisywać się parkourowymi manewrami.

Tytuł miał początkowo ukazać się jako kolejny startowy, obok wcześniej wymienionej trójki. Premierę przesunięto jednak na luty 2021 roku.

Destruction AllStars przez pierwsze dwa miesiące mają być zawarte w ramach abonamentu PlayStation Plus. Jest też on niezbędny do sieciowych batalii, będących istotną częścią gry po przejściu kampanii dla jednego gracza.

Więcej medialnego szumu jest chyba jednak wokół produkcji, która trafi na rynek 19 marca tego roku. Returnal w przeciwieństwie do AllStars skoncentruje się na jednoosobowym doświadczeniu.

Dlaczego należy się jeszcze wstrzymać z rokowaniami odnośnie sukcesu tej gry? Jest to pierwszy tak ambitny projekt studia Housemarque.

Poprzednio zajmowali się co prawda pociesznymi produkcjami, w których jednak fabuła nie odgrywała roli, a liczyły się dziesiątki kolorowych efektów na ekranie. W ten schemat wpisywał się na przykład Resogun. Zapewniający frajdę shoot ‘em up na PS3 i PS4.

Teraz musiano zatrudnić osoby odpowiedzialne za warstwę fabularną, gdyż wcześniej rozbudowany zespół takich speców nie był potrzebny. Returnal ma łączyć imponujące wizualia, z jakich słyną deweloperzy oraz angażującą opowieść z pogranicza psychologicznego horroru.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Łukasz Kopciński

Redaktor portalu Techgame. Licencjat Zarządzania informacją, student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wcześniej redagował między innymi w PC Centre. Dumny posiadacz gamingowego peceta, PlayStation 4 i New Nintendo 3DS. Ostatnio próbujący także nowego wymiaru grania za sprawą gogli PS VR.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Technologie

Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Czytaj więcej >
Rakieta Długi Marsz 5B

Technologie

Chińska rakieta poza kontrolą. Wrak za kilkanaście dni spadnie na Ziemię

Czytaj więcej >
Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >