Xiaomi Mi 11
Źródło: youtube.com/Flossy Carter/kadr z filmu

Mimo problemów premierowych Xiaomi Mi 11 sprzedał się świetnie. Chińska firma chwali się wynikami sprzedaży

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
24 Stycznia 2021

Xiaomi Mi 11 to kolejny flagowy smartfon rodziny Xiaomi. Premiera urządzenia odbyła się zaledwie 3 tygodnie temu, a już teraz liczba sprzedanych egzemplarzy jest powalająca. Xiaomi publikuje wyniki i z dumą spogląda na rynek zdominowany przez swój nowy produkt.

  • Xiaomi Mi 11 sprzedany w ponad milionie egzemplarzy
  • Mimo premierowych niedoróbek urządzenie jest zachwalane przez klientów
  • Smartfon zadebiutuje poza Chinami za kilka tygodni

Xiaomi Mi 11 zadebiutowało i okazało się, że jest niesamowicie zabugowanym smartfonem, który nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału przez niedoróbki techniczne. Mimo to sprzedał się świetnie i bije rekordy sprzedażowe w Chinach. Brzmi znajomo?

Xiaomi Mi 11 niczym Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 zaliczył jedną z największych wizerunkowych klap na premierę w historii. Skala incydentu była tak ogromna, że przez pierwsze dwa tygodnie po debiucie gry, nie mówiło się w zasadzie o niczym innym. Mimo to gra była niepodważalnym sukcesem sprzedażowym. Nawet po uwzględnieniu zwrotów dokonanych przez graczy (zwłaszcza tych posiadających konsole poprzedniej generacji).

Xiaomi Mi 11 zaczął w bardzo podobny sposób. Premiera tego nowego flagowca chińskiej firmy była wyjątkowo wyczekiwana wśród entuzjastów smartfonów ze względu na fakt, że był to pierwszy smartfon na świecie z najnowszym procesorem Snapdragon 888. Już pierwsze recenzje wykazały, że Xiaomi nieco zbyt szybko chciało pochwalić się nową technologią.

Falstart Xiaomi

Smartfon z układem Snapdragon 888 był bardzo wyczekiwanym urządzeniem, nie ma więc nic dziwnego w tym, że Xiaomi chciało jak najszybciej oddać go w ręce klientów. Niestety podobnie jak CD Projekt, kosztem pośpiechu było wypuszczenie niedokończonego produktu. Zwłaszcza że jeden z głównych problemów dotyczy właśnie kluczowego w tym przypadku komponentu - procesora.

Techgame Newsy. Podsumowanie tygodniaTechgame Newsy. Podsumowanie tygodniaCzytaj dalej

Okazało się bowiem, że poza pomniejszymi bugami takimi jak zacinanie się urządzenia w losowych momentach, czy nagłe napady pikselozy ekranowej, niedomaga sam Snapdragon 888. Procesor bowiem bardzo szybko się nagrzewał, przez co zmniejszał swoje taktowanie i cała magiczna wydajność urządzenia szła w przysłowiowy las.

Hit sprzedażowy w Chinach

Na szczęście powyższe niedoróbki da się załatać aktualizacją systemu, więc samo urządzenie złe wcale nie jest. Znów nasuwają się porównania do Cyberpunka 2077… Wracając jednak do Xiaomi Mi 11 - smartfon sprzedał się wręcz fenomenalnie. Po trzech tygodniach dystrybucji w Chinach (na resztę świata przyjdzie czas w najbliższych tygodniach), producent ogłosił, że sprzedano już ponad milion egzemplarzy.

Jak na smartfon sprzedawany od niespełna miesiąca na terenie jednego kraju, to naprawdę świetny wynik. A skoro fala zwrotów jeszcze nie nadeszła, można przypuszczać, że Xiaomi zadbało już o odpowiednie aktualizacje systemu swojego nowego flagowca.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł