Techgame.pl
Xiaomi Mi 11

youtube.com/Flossy Carter/kadr z filmu

Mimo problemów premierowych Xiaomi Mi 11 sprzedał się świetnie. Chińska firma chwali się wynikami sprzedaży

24 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Xiaomi Mi 11 to kolejny flagowy smartfon rodziny Xiaomi. Premiera urządzenia odbyła się zaledwie 3 tygodnie temu, a już teraz liczba sprzedanych egzemplarzy jest powalająca. Xiaomi publikuje wyniki i z dumą spogląda na rynek zdominowany przez swój

  • Xiaomi Mi 11 sprzedany w ponad milionie egzemplarzy

  • Mimo premierowych niedoróbek urządzenie jest zachwalane przez klientów

  • Smartfon zadebiutuje poza Chinami za kilka tygodni

Xiaomi Mi 11 zadebiutowało i okazało się, że jest niesamowicie zabugowanym smartfonem, który nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału przez niedoróbki techniczne. Mimo to sprzedał się świetnie i bije rekordy sprzedażowe w Chinach. Brzmi znajomo?

Xiaomi Mi 11 niczym Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 zaliczył jedną z największych wizerunkowych klap na premierę w historii. Skala incydentu była tak ogromna, że przez pierwsze dwa tygodnie po debiucie gry, nie mówiło się w zasadzie o niczym innym. Mimo to gra była niepodważalnym sukcesem sprzedażowym. Nawet po uwzględnieniu zwrotów dokonanych przez graczy (zwłaszcza tych posiadających konsole poprzedniej generacji).

Xiaomi Mi 11 zaczął w bardzo podobny sposób. Premiera tego nowego flagowca chińskiej firmy była wyjątkowo wyczekiwana wśród entuzjastów smartfonów ze względu na fakt, że był to pierwszy smartfon na świecie z najnowszym procesorem Snapdragon 888. Już pierwsze recenzje wykazały, że Xiaomi nieco zbyt szybko chciało pochwalić się nową technologią.

Falstart Xiaomi

Smartfon z układem Snapdragon 888 był bardzo wyczekiwanym urządzeniem, nie ma więc nic dziwnego w tym, że Xiaomi chciało jak najszybciej oddać go w ręce klientów. Niestety podobnie jak CD Projekt, kosztem pośpiechu było wypuszczenie niedokończonego produktu. Zwłaszcza że jeden z głównych problemów dotyczy właśnie kluczowego w tym przypadku komponentu - procesora.

Okazało się bowiem, że poza pomniejszymi bugami takimi jak zacinanie się urządzenia w losowych momentach, czy nagłe napady pikselozy ekranowej, niedomaga sam Snapdragon 888. Procesor bowiem bardzo szybko się nagrzewał, przez co zmniejszał swoje taktowanie i cała magiczna wydajność urządzenia szła w przysłowiowy las.

Hit sprzedażowy w Chinach

Na szczęście powyższe niedoróbki da się załatać aktualizacją systemu, więc samo urządzenie złe wcale nie jest. Znów nasuwają się porównania do Cyberpunka 2077… Wracając jednak do Xiaomi Mi 11 - smartfon sprzedał się wręcz fenomenalnie. Po trzech tygodniach dystrybucji w Chinach (na resztę świata przyjdzie czas w najbliższych tygodniach), producent ogłosił, że sprzedano już ponad milion egzemplarzy.

Jak na smartfon sprzedawany od niespełna miesiąca na terenie jednego kraju, to naprawdę świetny wynik. A skoro fala zwrotów jeszcze nie nadeszła, można przypuszczać, że Xiaomi zadbało już o odpowiednie aktualizacje systemu swojego nowego flagowca. 

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >