Techgame.pl
GeForce Now

nvidia.com

Nowe gry prosto z przeglądarki. GeForce Now dostało wsparcie Chrome i Mac'ów

31 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Nowe gry AAA odpalone w najwyższych detalach w przeglądarce? To możliwe, albowiem żyjemy w bardzo ciekawych czasach. Dziś nie potrzeba nam już superszybkich komputerów czy konsol najnowszej generacji, a do szczęścia wystarczy tak naprawdę szybkie ł

  • GeForce Now dostało wsparcie przeglądarki Google Chrome

  • Dzięki usłudze posiadacze Maców mogą odpalić najnowsze gry

  • Streaming wydaje się przyszłością komputerowego grania

Nvidia GeForce Now to jedna z najpiękniejszych rzeczy, jaka mogła spotkać graczy pecetowych, ale w sumie tak naprawdę i każdego innego gracza. Usługa pozwala nam grać w najnowsze produkcje kompletnie ignorując przy tym nierzadko kosmiczne wymagania jeżeli chodzi o nasze podzespoły. 

GeForce Now się rozrasta

Na rynku gier panują teraz dość widoczne przetasowania - nowe konsole pokroju PlayStation 5 i Xbox'a Series X zaczynają coraz powszechniej zastępować starsze urządzenia, a rynek kart graficznych i procesorów spotkał się z dość ciężką sytuacją. Nie każdy jest w stanie dziś kupić podzespół, na którym mu zależy, bo popyt zwyczajnie przekroczył podaż. 

Do tego wszystkiego trzeba wspomnieć o niemal ciągłym podnoszeniu cen przez wielkie firmy technologiczne i coraz widoczniejszym rozrastaniu się nowych technologii i koncepcji (co jest, dla odmiany, dobrą wiadomością). Jedną z nich jest uruchomiona przez Nvidię usługa GeForce Now. Można uznać ją za taki "Netflix dla gier", 

O ile sam Netflix (i kolejni po nim) kompletnie zmienił sposób w jaki postrzegamy branżę filmową i otworzył jej zupełnie nowy rozdział (wypierając przy tym kina), o tyle GeForce Now dopiero "raczkuje". Mimo wszystko idea jest tak śmiała, że raczej spodziewamy się jej coraz większego rozpowszechnienia. 

GeForce Now odpalisz w przeglądarce i na... Mac'u!

Istota działania pomysłu Nvidii jest prosta - rejestrujemy konto, opłacamy miesięczną subskrypcję (lub nie, ale jeżeli liczymy na poważny gaming lepiej zainteresować się uiszczaniem opłaty) i możemy cieszyć się całą biblioteką gier, które odpalą za nas komputery serwerowni Nvidii, wyposażone w najnowsze kart graficzne i potrafiące wspomniane tytuły odpalić w większości w maksymalnych detalach. My tylko odbieramy obraz i możemy w nie grać.

Do działania GeForce Now potrzeba jednak dość szybkiego internetu, co w dzisiejszych czasach przestaje powoli być problemem. Mimo wszystko, jest to wyraźnie bardziej opłacalna alternatywa dla inwestowania w najnowsze karty graficzne czy procesory, których i tak w większości nie zdobędziemy, a ich ceny powalą nas na kolana. 

Nvidia właśnie poinformowała, że ich subskrypcja stała się dostępna w wersji przeglądarkowej, którą odpalimy na najnowszej wersji Google Chrome. Teraz nie musimy tak naprawdę instalować nawet żadnej aplikacji na naszym systemie. Jakby tego było mało - GeForce Now działa już teraz nawet na Macach od Apple. 

Gamingowa rewolucja

GeForce Now działając na Macach, pozwala ich użytkownikom doświadczyć nowych gier, w które inaczej mogliby nie zagrać. Wszystko dlatego, że mało która produkcja AAA dostępna jest na komputerach z procesorami M1. Z kolei umożliwienie korzystania z Google Chrome do streamingu może być niejako odebrane jako prztyczek w nos dla konkurencyjnej usługi od Google, czyli Stadii. Ta jednak działa na nieco innej zasadzie. 

Jeżeli jesteście ciekawi GeForce Now z nowymi funkcjami - wystarczy udać się pod ten adres i zainwestować trochę czasu w utworzenie konta. Z ograniczeniami możemy grać za darmo. Polecamy jednak zaopatrzyć się w Chrome'a, gdyż inne przeglądarki wydają się nie wspierać rozwiązania Nvidii. 

Z pewnością można powiedzieć, że żyjemy w ciekawych czasach, jeżeli chodzi o usługi dla graczy. Takie formy jak GeForce Now czy Stadia mogą pozwolić olbrzymiej liczbie ludzi korzystać z najnowszych produkcji w full detalach, nawet, jeżeli ci nie dysponują nowymi komputerami. Tu jednak trzeba wspomnieć o tym, że historia GeForce Now była dość wyboista, jednak liczymy, że zostanie z nami na dłużej. 

Jeżeli czujecie się przytłoczeni dostępnymi usługami dla graczy, warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z naszym subiektywnym rankingiem najlepszych serwisów streamingowych dla graczy. W końcu Stadia i GeForce Now to nie wszystko...

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Artur Łokietek

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >