Techgame.pl
Cyberpunk 2077

Steam

Cyberpunk 2077 oficjalnie pozwala na tworzenie modów. CD Projekt RED opublikowało narzędzia

27 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Cyberpunk 2077 mimo ciężkiego startu, wciąż się rozwija. Gra otrzymała właśnie oficjalne wsparcie dla moderów. Na stronie produkcji możemy znaleźć dostępne narzędzia niezbędne do modyfikacji plików gry.

  • CD Projekt RED opublikował zestaw narzędzi do tworzenia modyfikacji do Cyberpunka 2077

  • Wspomniane narzędzia mają być na bieżąco aktualizowane

  • CDPR szykuje dla nas kolejne niespodzianki, w tym drugi, duży patch do samej gry

Produkcje takie jak choćby TES V: Skyrim, Fallout, GTA czy nawet nasz polski Wiedźmin 3 lśnią szczególnie na komputerach osobistych. Z prostego powodu - społeczność moderska nie ustaje w wysiłkach, aby jak najlepiej usprawnić daną grę lub dodać do niej dodatkową zawartość.

Cyberpunk 2077 z oficjalnym wsparciem modów

CD Projekt RED jeszcze przed premierą Cyberpunka 2077 wyjaśniał, że gra doczeka się oficjalnego wsparcia dla modów. Nie było to żadnym zaskoczeniem, gdyż do Wiedźmina 3 znajdziemy mnóstwo modyfikacji, choć większość z nich powstała głównie w celu poprawy wrażeń wizualnych czy gameplayowych z gry. 

Mimo wszystko polska firma przez długi czas milczała, jeżeli chodzi o udostępnienie moderskich narzędzi. Nie ma w tym nic dziwnego, bo sam Cyberpunk okazał się grą nie tak idealną i dopracowaną, jakbyśmy tego chcieli. Z tego względu pierwsze tygodnie po premierze deweloperzy poświęcili na łatanie swojego dzieła. 

Efektem ich starań jest choćby pierwsza, duża aktualizacja o numerze 1.1, którą udostępniono przed paroma dniami. Szerzej o niej pisaliśmy tutaj. Mimo paru usprawnień, gracze natychmiastowo zaczęli skarżyć się na powstanie niezwykle istotnego dla przejścia gry błędu. Ten da się, na szczęście, w dość pokręcony sposób ominąć, jednak wciąż czekamy na kolejną, zapowiadaną jakiś czas temu, łatkę. 

CD Projekt RED udostępnia narzędzia dla twórców modyfikacji

CD Projekt RED nie pochwalił się za bardzo udostępnionymi narzędziami, jednak na oficjalnej stronie Cyberpunka 2077 znajdziemy nową podstronę, która przenosi nas do sekcji przeznaczonej dla twórców rozmaitych modyfikacji. Cyberpunk 2077 mimo ciężkiego startu, wciąż się rozwija. Gra otrzymała właśnie oficjalne wsparcie dla moderów. Na stronie produkcji możemy znaleźć dostępne narzędzia niezbędne do modyfikacji plików gry.

Oczywiście nie oznacza to, że wcześniej moderzy nie mogli tworzyć własnych modyfikacji. Te, rzecz jasna, się ukazywały i część z nich robi naprawdę świetne wrażenie (polecane przez nas modyfikacje znajdziecie w tym artykule). Teraz jednak będzie można tworzyć mody łatwiej i wygodniej, narzędzia pozwolą także na sprawniejszą modyfikację plików gry.

Jeżeli jesteście zainteresowani narzędziami od CDPR, polecamy zajrzeć na ich oficjalną stronę. To jednak nie wszystko, co twórcy przygotowali dla moderskiego community, bowiem z czasem pojawiać się będzie więcej narzędzi. Co ciekawe, CDPR obiecuje także, że na bieżąco będą one aktualizowane wraz z plikami samej gry. 

Tworzenie modów to świetne zajęcie

Poniżej znajdziesz oficjalne narzędzia i zasoby, które pomogą Ci modyfikować i tworzyć własne doświadczenia w świecie Cyberpunka 2077. Narzędzia będą stale aktualizowane wraz z łatkami do gry, aby zapewnić kompatybilność - wyjaśnia na stronie CDPR, czym daje do zrozumienia, że nawet, jeżeli nadejdą spore aktualizacje do samej gry, nie powinniśmy martwić się, czy mody będą wciąż kompatybilne.

Tworzenie modów jest o tyle ciekawe, że stanowi dość łatwą furtkę do branży gier wideo. Dość powiedzieć, że niektóre modyfikacje są wyczekiwane przez niektórych fanów danych gier tak, jak prawie ich pełnoprawne części. W ostatnim czasie głośno znów zaczęło robić się o całym fabularnym (teraz już) dodatku do Gothica II, a także kompletnie odświeżającej modyfikacji do Fallout: New Vegas

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Artur Łokietek

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >