Techgame.pl
Elon Musk

Steve Jurvetson from Menlo Park, USA, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons

Elon Musk znów zaskakuje. Już wkrótce smartfony będziemy obsługiwać za pomocą myśli

13 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

W wypowiedzi Elona Muska na Twitterze pojawiła się zaskakująca informacja. Technologia implantów mózgowych opracowywana przez Neuralink, jedną z firm miliardera, w pierwszej kolejności ma umożliwić użytkownikom obsługę… smartfona. Ocz

W ostatnim czasie dużo pisaliśmy o technologiach umożliwiających sterowanie elektroniką za pomocą myśli. Wszystko dlatego, że ta dziedzina nauki obecnie bardzo prężnie się rozwija i pojawiają się pierwsze gigantyczne osiągnięcia na tym polu. Elon Musk nie jest wszak jedynym, który próbuje dokonać przełomu w tej specyficznej gałęzi technologii.

Implant do obsługi smartfona

Oprócz popularnego Neuralinka, głośną w kwestii niedawnych osiągnięć jest technologia BrainGate, która od początku istnienia jest skoncentrowana na opracowaniu sposobu na komunikację urządzeń elektronicznych z ludzkim mózgiem w celu poprawy codziennego funkcjonowania osób cierpiących na ciężkie choroby neurologiczne. Zwłaszcza tych sparaliżowanych.

W ostatnich dniach naukowcy z Uniwersytetu Browna dokonali przełomu w wykorzystaniu technologii BrainGate, przeprowadzając pierwszy w historii udany eksperyment, w ramach którego osoby sparaliżowane były w stanie w pełni bezprzewodowo, w warunkach domowych, wykonywać podstawowe czynności na komputerze i tablecie, przeglądając strony internetowe i korzystając z aplikacji.

Elon Musk postawi na smartfony

Tymczasem Elon Musk w ubiegłym tygodniu zaprezentował wideo, na którym makak o imieniu Pager gra w Ponga za pomocą implantu mózgowego. Choć osiągnięcie robi niesamowite wrażenie, nikt nie kojarzył go dotąd z pomocą ludziom cierpiącym na paraliż i inne ciężkie choroby neurologiczne.

Elon Musk postanowił opublikować informację o tym, że jak najbardziej Neuralink zamierza w pierwszej kolejności celować właśnie w potrzeby ludzi mających poważne problemy z motoryką. Miliarder zaznaczył, że przede wszystkim, chciałby takim osobom umożliwić wygodną obsługę smartfona.

- Pierwszy produkt Neuralink pozwoli osobom sparaliżowanym korzystać ze smartfona za pomocą umysłu szybciej, niż zdrowi ludzie robią to kciukami - zaznaczył na Twitterze Musk.

Kiedy pierwsze implanty Neuralink?

Niestety póki co nie wiadomo, kiedy zobaczymy pierwsze ludzkie implanty od Elona Muska. Obecne testy idą pełną parą, lecz tylko z wykorzystaniem małp. W przyszłości z pewnością Neuralink stworzy technologię przystosowaną do człowieka, jednakże na to będziemy jeszcze musieli poczekać.

źródło: twitter.com/Elon Musk

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Podobne artykuły

dron w mieście

Technologie

We Włoszech drony krzyczą na ludzi na ulicy. Zaskakujący sposób kontrolowania kwarantanny

Czytaj więcej >
apple maps samochód

Technologie

Dobra wiadomość dla posiadaczy sprzętu Apple. Mapy pokażą miejsca gdzie można zrobić sobie test na obecność wirusa

Czytaj więcej >
budynek google

Technologie

Kontrowersyjny pomysł Google i Apple. Dane posiadaczy smartfonów pomogą w walce z wirusem

Czytaj więcej >
dostawa jedzenia

Technologie

Innowacyjna aplikacja pokaże temperaturę kuriera rozwożącego jedzenie

Czytaj więcej >
kabel internetowy

Technologie

Koronawirus negatywnie wpływa na prędkość internetu w Polsce. Jest najnowszy raport

Czytaj więcej >
nowy facebook

Technologie

Jak włączyć nowy wygląd Facebooka i skorzystać z ciemnego motywu? Wyjaśniamy

Czytaj więcej >