Techgame.pl > Nato

Nato

Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego zwyczajowo NATO, Sojusz Północnoatlantycki – układ wojskowy zawarty 24 sierpnia 1949, na mocy podpisanego 4 kwietnia 1949 Traktatu północnoatlantyckiego. Głównym celem istnienia NATO w chwili utworzenia była obrona militarna przed atakiem ze strony ZSRR i jego państw satelickich, od 1955 zorganizowanych w strukturę Układu Warszawskiego. Po rozpadzie ZSRR i rozwiązaniu Układu Warszawskiego (1991) pełni rolę stabilizacyjną, podejmując działania zapobiegające rozprzestrzenianiu konfliktów regionalnych, pełni także rolę gwaranta bezpieczeństwa zewnętrznego państw członkowskich. Sojusz opiera się na zasadzie kolektywnej obrony, zgodnie z jego podstawowym założeniem, że napaść zbrojna na jednego z członków uważana jest za atak przeciw wszystkim członkom.

System FlyEye używany podczas ćwiczeń Wojsk Obrony Terytorialnej.
19.03.2022 05:22 Polski przemysł wojskowy też ma powody do dumy. Sprzęt zatwierdzony przez NATO

System powietrzny FlyEye został właśnie wprowadzony przez NATO do swojego portfolio i jest oferowany na rynku zbrojeniowym. Urządzenie w całości jest produkowane w Polsce.

Gąsienica czołgu
19.03.2022 05:15 NATO zainwestuje w fotowoltaikę. W planach są czołgi z panelami słonecznymi

Wojsko na całym świecie produkuje ogromne ilości gazów cieplarnianych. Samo wojsko Stanów Zjednoczonych emituje ich więcej niż 140 innych krajów razem wziętych. Nawet pomimo sukcesywnego wprowadzania nowych rozwiązań technologicznych.NATO chce zmniejszyć zanieczyszczenia produkowane przez wojskoSekretarz Generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego, Jens Stoltenberg, rozpoczął swoje wystąpienie stwierdzeniem, że jednym z celów NATO jest poszukiwanie sposobów na zmniejszenie szkodliwości wojsk dla środowiska. Zaproponowane rozwiązanie jest dalekie od ideału.Sojusz Północnoatlantycki zaproponował bowiem próbę skonstruowania maszyn bojowych zasilanych energią słoneczną. Według NATO byłoby to możliwe dla czołgów, myśliwców bojowych oraz statków. Choć ów projekt niesie za sobą wiele potencjalnych zalet, ma również wiele wad.