Techgame.pl > Technologie > "Dr Google" vs HeyCzeker – sprawdź, co pomoże Ci bardziej, gdy Twoje zdrowie zacznie szwankować
Barbara Daszuta
Barbara Daszuta 19.03.2022 05:29

"Dr Google" vs HeyCzeker – sprawdź, co pomoże Ci bardziej, gdy Twoje zdrowie zacznie szwankować

"Dr Google" vs HeyCzeker
Materiały Partnera

Na rynku pojawiło się nowe narzędzie, które pomaga wstępnie rozpoznać problem zdrowotny na podstawie podanych objawów. HeyCzeker może wkrótce uszczuplić grono pacjentów szukających porad u "doktora" Google’a.

Wiedza lekarzy i możliwości sztucznej inteligencji – to dzięki nim powstał HeyCzeker, bezpłatne narzędzie ułatwiające pacjentowi wstępne rozpoznanie przyczyny niepokojących objawów i podjęcie decyzji, co robić dalej. To nie lada gratka dla osób, które każdą wizytę u lekarza obowiązkowo poprzedzają internetowym researchem.

Narzędzie do sprawdzania objawów – jak to działa?

System działania HeyCzekera przypomina wywiad medyczny przeprowadzany przez lekarza. Po określeniu wieku i płci podajemy objawy, które nas niepokoją, a także występujące w naszym przypadku czynniki ryzyka chorób – takie jak nadwaga, palenie tytoniu czy nadciśnienie. Zaznaczamy też na mapce, w jakich regionach przebywaliśmy w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Narzędzie ocenia wprowadzone przez nas informacje, a następnie zadaje pytania, które mają na celu ustalenie prawdopodobieństwa występowania określonych chorób bądź stanów. Odpowiedzi są analizowane na bieżąco, dlatego pytań może być kilka lub kilkanaście. Wywiad pozwala na zachowanie anonimowości, a udostępnione w nim dane są chronione.

Dowiedz się, co może Ci dolegać

Po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie pytania na ekranie pojawiają się wyniki:

1. Zalecenia co do dalszych kroków – informacje dotyczące tego, jak poważne są objawy, i rekomendacje w kwestii postępowania (np. leczenie domowe, konsultacja ze specjalistą, udanie się na SOR). W przypadku objawów alarmujących, takich jak silny ból w klatce piersiowej czy trudności z oddychaniem, narzędzie wskaże, że konieczne jest wezwanie pogotowia ratunkowego.

2. Wykaz możliwych przyczyn objawów – lista schorzeń, które mogą odpowiadać za dolegliwości, wraz z oszacowanym prawdopodobieństwem ich występowania (wysokie, średnie, niskie). Klikając w nazwę choroby, zobaczymy uzasadnienie – obserwacje przemawiające za danym rozpoznaniem i przeciw niemu. Trzeba pamiętać, że wynik służy wyłącznie do celów informacyjnych; nie jest diagnozą i nie zastępuje konsultacji z lekarzem.

HeyCzeker – sprawdzony doradca pacjenta

Dzięki zaangażowaniu lekarzy i wykorzystaniu innowacyjnej technologii diagnostycznej HeyCzeker jest nie tylko przyjazny użytkownikowi, lecz także wiarygodny. Narzędzie potrafi skutecznie rozpoznać około 1000 chorób, a ponieważ określa, które przyczyny dolegliwości są prawdopodobne w naszym przypadku, i daje konkretne zalecenia co do dalszego postępowania, zdejmuje z pacjenta ciężar samodzielnego poszukiwania informacji. Nie musimy zastanawiać się, do jakiego lekarza zgłosić się z objawami – HeyCzeker podpowie, który specjalista będzie w stanie nam pomóc. Po skorzystaniu z narzędzia możemy od razu umówić się na e-wizytę u lekarza z zespołu HeyDoc, by skonsultować z nim swój problem zdrowotny.

Artykuł zewnętrzny

Tagi:
Powiązane